Termos, który przetrwa nawet pożar auta [WIDEO]

Podczas jazdy samochodem używamy wielu przedmiotów, które umilają podróż. Jednym z nich może być termos z ciepłym lub zimnym napojem. Gdy kupujemy taki przedmiot, chcemy, żeby był on trwały. Czy przetrwanie pożaru to wystarczający argument?

Termos, który przetrwa nawet pożar auta [WIDEO]
Podaj dalej

W życiu dzieją się różne dramaty, jednak prawdziwą tragedią, która bardzo często niszczy cały dorobek, jest pożar. Ogień ma ogromną moc zniszczenia i niewiele przedmiotów potrafi przetrwać wysoką temperaturę. W świecie plastikowych telefonów, wnętrz samochodu i elementów wykończenia mieszkania wydaje się, że termos jest na straconej pozycji.

Pożar auta elektrycznego

Współczesne media motoryzacyjne żyją spektakularnymi pożarami aut elektrycznych. Gdy dojdzie do uszkodzenia baterii, reakcja chemiczna powoduje, że ugaszenie takiego samochodu jest niezwykle trudne i trwa wiele godzin. Straż pożarna w wielu krajach ma problemy z efektywnym kontrolowaniem ognia wydobywającego się z takich uszkodzonych cel w baterii. Po całej dramatycznej sytuacji z pojazdu elektrycznego zostaje praktycznie sam szkielet karoserii. Wydaje się, że niewiele przedmiotów da radę przetrwać w takich warunkach.

Pożar autobusu elektrycznego. Tak naprawdę był na CNG

Termos, który przetrwa pożar

Historia, która stała się hitem na TikToku, rozgrywa się wokół termosu. Danielle, użytkowniczka TikToka, opublikowała film, na którym prezentuje skutki pożaru swojego samochodu marki Kia. Nie do końca wiadomo, czy jest to spalinowa, czy elektryczna wersja napędowa, jednak skala pożaru kabiny pokazuje, że było niebezpiecznie. Wśród zniszczonego wnętrza pojazdu, jedynym przedmiotem, który przetrwał, okazał się właśnie termos. Co więcej, w środku termosu nadal znajdował się lód, co Danielle zademonstrowała, potrząsając nim.

@gustavokama6

#IceSurvivor #StanleyThermos #CarFireSafeguard #DanielleStory #氷の生存者 #スタンレーサーモス #車火災の保護 #ダニエルの物語 @stanleybrand

♬ sonido original – GUSTAVOOKAMAA – GUSTAVOOKAMAA

Wyjątkowy gest firmy

Wideo szybko zyskało popularność, osiągając w ciągu trzech dni 60 milionów wyświetleń i 6,6 miliona polubień. Takie zainteresowanie stało się doskonałą okazją dla producenta termosu do zaprezentowania swojej marki. Reakcja Terence’a Reilly’ego, dyrektora generalnego firmy, nie tylko pozytywnie zaskoczyła społeczność internetową, ale także zapewniła przedsiębiorstwu nowych fanów.

Reilly w swoim wideo odpowiedział: „Wszyscy widzieliśmy twój film. To straszna tragedia. Cieszymy się, że jesteś bezpieczna. Widziałem wiele komentarzy, że powinniśmy wysłać ci kilka naszych produktów. Zrobimy to, ale chcemy również zaoferować coś wyjątkowego, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy. Chcielibyśmy wymienić twój samochód.”

To nieoczekiwane wsparcie ze strony firmy pokazuje, jak jedna sytuacja może przekształcić się w pozytywną historię, która wzmacnia reputację marki i buduje relacje z klientami. Oczywiście wszystko zależy od otwartości firmy na pomoc swoim klientom.

W Stanach Zjednoczonych podobnych historii jest więcej. Właściciele firm potrafią docenić drugiego człowieka i podarować wyjątkowe prezenty. Z punktu widzenia branży motoryzacyjnej duże wrażenie robi nowa ciężarówka dla weterana za przejechanie 3 mln km bez żadnej kolizji. Tutaj możecie zobaczyć, jaką piękną ciężarówkę otrzymał Russ Cox od firmy Transport America.

Pożar auta, co zrobić w takiej sytuacji?

Warto zdawać sobie sprawę, że pożar samochodu jest bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dlatego trzeba mieć świadomość, jak zachować się w tej niecodziennej sytuacji. Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa i dają szansę na stłumienie ognia:

  1. Zatrzymaj pojazd i wyłącz silnik – najważniejsze jest bezpieczne zatrzymanie samochodu. Należy to zrobić jak najszybciej, ale z zachowaniem ostrożności. Wyłączenie silnika jest ważne, ponieważ przerywa dopływ paliwa, co może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się ognia.
  2. Opuść pojazd i zachowaj dystans – natychmiast opuść pojazd i oddal się na bezpieczną odległość. Ważne jest, aby zachować co najmniej kilkadziesiąt metrów odległości od palącego się pojazdu, ponieważ istnieje ryzyko eksplozji. Najlepiej, żeby w bezpiecznej odległości znajdowali się pasażerowie. Jeśli sytuacja na to pozwala dobrze jest wziąć ze sobą telefon i dokument tożsamości.
  3. Zawiadom służby ratunkowe – jak najszybciej zadzwoń pod numer alarmowy, najczęściej 112, i poinformuj o pożarze, podając dokładną lokalizację i możliwe szczegóły sytuacji. Służby ratunkowe są wyposażone w odpowiedni sprzęt i wiedzę, aby bezpiecznie ugasić pożar. Aby przyspieszyć cały proces dobrze jest wskazać osobę, która zadzwoni po służby.
  4. Użyj gaśnicy (jeśli jest dostępna)* – to nie jest punkt obowiązkowy, ponieważ najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Jednak, jeśli czujemy się na siłach, możemy użyć gaśnicy i spróbować stłumić ogień.
  5. Ostrzegaj innych – jeśli to możliwe, ostrzegaj nadjeżdżające pojazdy i osoby w pobliżu o niebezpieczeństwie.
  6. Nie wracaj do pojazdu – nawet jeśli wydaje się, że ogień został ugaszony, nie próbuj wracać do pojazdu. Może to być niebezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko ponownego zapalenia się ognia. Najlepiej zrobić to jedynie w sytuacji, gdy pozwoli nam na to straż pożarna.
  7. Czekaj na służby ratunkowe – po zawiadomieniu służb ratunkowych, pozostań w bezpiecznej lokalizacji i czekaj na ich przybycie.

Dzięki tym sugestiom straż pożarna, jako eksperci w gaszeniu pożarów, będą mieć jasność sytuacji w drodze na miejsce zdarzenia, a także my, jako uczestnicy pożaru wiemy, co należy zrobić. W ten sposób możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Przeczytaj również