Ten Volkswagen Golf Variant zwraca uwagę na ulicy! Zobacz, jak się buja!

Ten Volkswagen Golf Variant zwraca uwagę na ulicy! Zobacz, jak się buja!

Ten Volkswagen Golf Variant zwraca uwagę na ulicy! Zobacz, jak się buja!

Podaj dalej

Przechodnie i kierowcy zwracają uwagę na wyjątkowe sytuacje na drogach. Część z nich udaje się nagrać, dzięki czemu mogą być one przykładem dla innych. Bohater nagrania – Volkswagen Golf Variant (ewentualnie Bora) z uszkodzonym tylnym zawieszeniem robi wrażenie!

Jazda samochodem to wbrew pozorom całkiem trudna umiejętność, która wymaga od kierowcy dużo odpowiedzialności. Przede wszystkim ze względu na znajomość przepisów. Poza tym odpowiedzialny kierowca dba również o stan techniczny pojazdu, którym porusza się po drodze. Niestety od czasu do czasu na jezdni pojawiają się auta, które mają poważne usterki. Mamy nadzieję, że osoba za kierownicą miała świadomość potencjalnego zagrożenia, jakie stwarzała na drodze i jej podróż po ulicy była krótka, a samochód szybko znalazł się w warsztacie.

Uszkodzone amortyzatory – bardzo poważna usterka!

Każdy element zawieszenia w samochodzie pełni określoną rolę, której nie można lekceważyć. Jeśli z rejonu układu zawieszenia zaczynają dobiegać stuki i nasze auto się gorzej prowadzi, czas zainteresować się tym, co dzieje się z amortyzatorami, łącznikami stabilizatora  i innymi podzespołami. W przypadku amortyzatorów jazda z uszkodzonymi częściami niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo, ponieważ w zasadzie uniemożliwiają one panowanie nad pojazdem w taki sposób, aby jazda była przewidywalna i bezpieczna!

amortyzatory sprezyna zawieszenie

Charakterystyczne objawy uszkodzonych amortyzatorów!

Najpopularniejszym objawem poważnego zużycia amortyzatorów jest mocne kołysanie się nadwozia. Występuje ono w przypadku przednich i tylnych podzespołów. Jeśli po ruszeniu karoserii na postoju zaczyna się ona bujać więcej niż raz, może to świadczyć o usterce zawieszenia. Do myślenia powinny dać również ślady wycieków w okolicy kół, ponieważ mogą one pochodzić wprost z uszkodzonej obudowy amortyzatora.

hamowanie pedal hamulca

 

 

Zużycie przednich amortyzatorów może prowadzić do częstego uruchamiania się systemu ABS, nawet gdy warunki na jezdni są bardzo dobre, a my hamujemy delikatnie. Oczywiście zauważalna i wyczuwalna jest dużo mniejsza stabilność całego samochodu podczas jazdy.

Volkswagen z uszkodzonym tylnym zawieszeniem – modelowy przykład

Polscy kierowcy od czasu do czasu są świadkami usterek pojazdów, które udaje się nagrać wideo rejestratorem. Na prezentowanym poniżej fragmencie filmu widać, jak tylna część Volkswagena jest mocno rozbujana. Powodem takiego zachowania się zawieszenia najprawdopodobniej jest jego usterka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News