Tankujesz LPG do swojego auta?! Uważaj na to zimą!

Tankujesz LPG do swojego auta?! Uważaj na to zimą!

Tankujesz LPG do swojego auta?! Uważaj na to zimą!

Podaj dalej

Jeśli w swoim samochodzie mamy instalację LPG przy obecnych cenach benzyny i oleju napędowego możemy odczuwać dużo większy spokój, ponieważ aktualne stawki za litr tego paliwa są na korzyść właścicieli pojazdów z gazem. Jednak użytkowanie auta z tym rodzajem napędu wymaga sporej uważności zimą.

Każdy rodzaj napędu wymaga określonej uwagi od kierowcy. Pojazdy elektryczne, zasilane benzyną lub olejem napędowym – wszystko może się zepsuć szczególnie w zimowych warunkach atmosferycznych. Kierowcy samochodów napędzanych gazem LPG muszą zachować podwyższoną uwagę na kilka elementów. Jeśli o tym zapomnimy, możemy narazić się na unieruchomienie silnika.

Brak mocy przy rozpędzaniu się

Niegdyś obiektem żartów była sytuacja, w której samochody zasilane LPG, były po prostu mniej dynamiczne w porównaniu do jazdy na benzynie. Choć od tych czasów wiele się zmieniło, to faktycznie może dojść do takiej sytuacji, gdzie jako kierowcy naciskamy pedał przyspieszenia i niewiele się dzieje. Z punktu widzenia logiki, chęć przyspieszania oznacza większe zapotrzebowanie na paliwo. Gdy silnik ma kłopoty z wchodzeniem na obroty, być może doszło do zatkania się filtra LPG.

paliwo zmiana biegow w manualnej przekładnie Freepik
www.freepik.com

Kłopoty z jazdą na LPG!

Jednym z największych bolączek podczas tankowania i jazdy na LPG, jest to, że mimo gazu w zbiorniku instalacja ma opory przed przełączeniem się z benzyny na paliwo alternatywne. Powód jest bardzo prosty – aby gaz mógł zostać dostarczony do silnika, jednostka napędowa musi osiągnąć określoną temperaturę pracy. Gdy motor ma z tym problemy, być może warto zainteresować się stanem technicznym termostatu lub termostatów.

Tankujesz LPG do swojego auta?

Oszczędności wynikające z tankowania paliwa w przystępnej cenie nie mogą przysłonić nam zdrowego rozsądku. Stale musimy pamiętać o regularnym serwisowaniu samochodu z LPG. W przeciwnym razie wszelkie zyski wypracowane na stacji paliw przy dystrybutorze pochłoną wizyty u mechanika.

lpg-autogaz-stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News