Taksówka uciekała ulicami miasta! Kolizja z samochodem, pościg i spore problemy! [WIDEO]

Taksówka uciekała ulicami miasta! Kolizja z samochodem, pościg i spore problemy! [WIDEO]

taxi taksówkarz gdynia gdańsk szpital na zaspie

Podaj dalej

Kiedy siedzimy sobie wygodnie w domu i oglądamy filmy akcji, bardzo rzadko chcemy być świadkami podobnych sytuacji w rzeczywistości. Czasami życie pisze swoje scenariusze, a całą przygodę rozpoczyna srebrna taksówka.

Życie kierowcy, który zajmuje się przewozem osób po mieście, jest trudne. Wiele godzin za kierownicą, stres, zróżnicowani klienci. Zdarza się również, że pracownikami takich firm są cudzoziemcy z problemami komunikacyjnymi. Brak znajomości języka, problemy ze znajomością topografii miasta, to wszystko brzmi jak przepis na przygodę, która może skończyć się różnie.

Taksówka uderza w tył samochodu!

Dzisiejsza historia zaczyna się od uderzenia srebrnej Skody Fabii w tył innego samochodu. Z pozoru wydaje się, że będzie to sytuacja, jakich wiele w większym mieście. Chwila roztargnienia, pośpiech i najechanie na tył gotowe. Sprawy zaczęły się komplikować, gdy pasażerka taksówki postanowiła wysiąść, ponieważ najprawdopodobniej ucierpiała nieco w całym zdarzeniu. To, co dzieje się później na nagraniu z jednej strony budzi przerażenie i jednocześnie podziw w kierunku nagrywającego.

Zapinanie pasów – bardzo dobry nawyk!

To, co wydarzyło się dalej, możecie zobaczyć w materiale poniżej. My chcemy zwrócić uwagę na jeden drobny fakt, który pojawił się najprawdopodobniej na skutek tej kolizji. Pasażerka Skody wysiadła z samochodu po części z powodu stresu, a także bardzo możliwych urazów. Ich przyczyną mogły być niezapięte pasy bezpieczeństwa.

Pasy bezpieczeństwa
Fot. pixabay.com

Bardzo często jest tak, że w taksówkach pozwalamy sobie na nieco więcej swobody. Chcemy dojechać do wyznaczonego punktu i nieco przestają nas interesować drobiazgi. Tymczasem taksówka, jest takim samym pojazdem, jak inne wokoło. Również uczestniczy ona w ruchu drogowym, przez co jest narażona na kolizje. Pasy bezpieczeństwa mogą uchronić nas przed obrażeniami, a ich zapięcie to tylko kilka sekund.

Pościg za innym kierowcą

Obywatelska postawa, jako poczucie odpowiedzialności za zdrowie życie innych, niemal zawsze jest godna pochwały. Pod warunkiem, że wszystko, co robimy, aby zapobiec tragedii poprzez pościg za sprawcą kolizji lub pijanym kierowcą odbywa się z zasadami zdrowego rozsądku. Autor nagrania zachował się odpowiedzialnie i bez narażania innych ludzi podjął się próby zatrzymania sprawcy zdarzenia. Gratulujemy!

Niestety ucieczka z miejsca zdarzenia pod wpływem stresu lub – co gorsza – świadomie to oznacza spore problemy dla sprawcy wypadku. Policja za drobne przecierki na parkingu może nałożyć mandat w wysokości 6000 złotych!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News