Ta grupa zawodowa choruje o niemal połowę dłużej! Dlaczego tak się dzieje?!

Ta grupa zawodowa choruje o niemal połowę dłużej! Dlaczego tak się dzieje?!

badanie badania wzrok wzroku okulista mandat

Podaj dalej

Zdrowie jest jedną z najcenniejszych wartości w życiu. Bez niego trudno wykonywać nawet najprostsze czynności i radość z codzienności jest zdecydowanie mniejsza. Choroba często odbiera nam możliwość pracy, a jedna grupa zawodowa przebywa na zwolnieniu zdecydowanie dłużej od innych.

Każdy zawód wiąże się z określonymi skutkami zdrowotnymi. Prawdopodobnie nie istnieje profesja, w której bez troski o swoje zdrowie przepracujemy bez konsekwencji dla organizmu dłuższy czas. Większość zaniedbań związana jest przede wszystkim z indywidualnymi błędami. Przekłada się to na dłuższy okres rekonwalescencji.

Zwolnienie lekarskie – koszt dla obydwu stron

Część osób decyduje się na wizytę u lekarza, żeby wziąć zwolnienie lekarskie, ponieważ czuje wypalenie zawodowe lub potrzebuje dni wolnych. Taka jest brutalna rzeczywistość, o której trzeba mówić otwarcie. W tej sytuacji koszty związane z przejściem na popularne chorobowe ponoszą dwie strony – pracownik i pracodawca. W długoterminowej perspektywie przebywanie na zwolnieniu z zamysłem jak najdłużej jest obciążeniem dla pracodawcy, a nawet dla całej branży! Istnieją profesje, które borykają się z bardzo dużym deficytem rąk do pracy. W związku z tym każde wycofanie człowieka z rynku pracy oznacza kolejne utrudnienie, ponieważ nie ma kim go zastąpić.

l4 badanie kontrola zwolnienie lekarskie zus
fot. pixabay

Ta grupa zawodowa choruje o połowę dłużej

Ogólna kondycja intelektualna i fizyczna pracownika jest inna dla każdej branży. W przypadku transportu kierowcy borykają się z szeregiem różnych dolegliwości. Najczęściej są one przyczyną stresu, a także siedzącego trybu pracy. Schorzenia układu krążenia, a także układu kostnego, są jednymi z najpopularniejszych dolegliwości.

kierowcy-ciężarówki-mandat
Freepik.com

Jak podaje niemiecka ochrona zdrowia, kierowcy zawodowi chorują o blisko połowę dłużej od innych grup zawodowych. Powyżej 50 roku życia jest to przedział od trzech tygodni do nawet miesiąca. Takie dane jednoznacznie wskazują, jak ważne jest dbanie o zdrowie, bez zaciągania tak zwanego kredytu zdrowotnego, który później musimy spłacić na emeryturze lub jeszcze wcześniej.

źródło: trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News