Szykuje się duża zmiana w nawigacjach samochodowych! Co nas czeka?!

Szykuje się duża zmiana w nawigacjach samochodowych! Co nas czeka?!

Szykuje się duża zmiana w nawigacjach samochodowych! Co nas czeka?!

Podaj dalej

Od wielu lat wiadomo, że przemieszczanie się, jest jedną z podstawowych funkcji, jaką może mieć samochód. Na samym początku do dokładnego obrania kierunku podróży, potrzebna była znajomość okolicy lub fizyczne mapy. Aktualnie szykuje się duża zmiana w nawigacjach samochodowych. Czeka nas zupełnie nowa jakość i jeszcze lepszy dostęp do informacji.

Współczesne samochody mogą zaoferować klientowi coraz więcej pod kątem komfortu jazdy, ekologicznych rozwiązań, a także technologii. Wszystko za sprawą wprowadzenia na szeroką skalę oprogramowania, które jest centrum sterowania pojazdem przy wykorzystaniu coraz większych i mocniej zaawansowanych ekranów komputera pokładowego.

Połączenie z telefonem to za mało!

Oczywiście poziom zaawansowania technologicznego zależy przede wszystkim od tego, z jakim samochodem mamy kontakt. Pojazdy niższej i średniej klasy ciągle mogą mieć kłopot ze sprawnym połączeniem – samochód – urządzenie mobilne. Bardzo często potrzebujemy do tej czynności czasu i cierpliwości. Im wyżej wspinamy się w rankingu klas samochodów, tym z intuicyjną obsługą jest coraz lepiej. Należy jednak pamiętać o tym, że to nie jest reguła i zdarzają się oprogramowania skomplikowane, których logika wymaga dłuższego zapoznania się z nimi. Tak coraz częściej jest w autach klasy premium.

wycieraczki samochód mandat policja płyn do spryskiwaczy szyba widoczność
fot. pixabay

Szykuje się duża zmiana w nawigacjach samochodowych!

Producenci samochodów zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci wymagają od nich coraz więcej. W związku z tym Mercedes Benz zdecydował się nawiązać ścisłą współpracę z Google. To biznesowe partnerstwo ma pomóc przede wszystkim w opracowaniu jeszcze lepszego systemu nawigacji. Kierowcy zyskają dostęp do danych, który był wcześniej nieosiągalny. Mowa tutaj o rzeczywistych zagrożeniach na drodze, wsparciu przy dostosowaniu prędkości, informacje na temat firm oraz lokalnych atrakcji.

Pierwsi klienci już teraz mają dostęp do najnowszych rozwiązań, ponieważ są one oferowane od lutego 2023 roku. Bardzo możliwie, że w najbliższym czasie Mercedes Benz wyznaczy poziom jakości dla innych producentów klasy premium w tym obszarze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News