Szykują się poważne utrudnienia w stolicy! Protestujący zapowiadają paraliż miasta!

Szykują się poważne utrudnienia w stolicy! Protestujący zapowiadają paraliż miasta!

Szykują się poważne utrudnienia w stolicy! Protestujący zapowiadają paraliż miasta!

Podaj dalej

Mieszkanie w dużym mieście, a zwłaszcza w stolicy kraju daje sporo możliwości. Związane jest także z utrudnieniami, ponieważ niezadowoleni mieszkańcy innych rejonów kraju przybywają do najważniejszej aglomeracji w państwie, aby wyrazić swój sprzeciw. Z czym aktualnie należy się zmierzyć?

Tematyką, która rozbudza obecnie najmłodszą część społeczeństwa, jest między innymi ekologia, a także szeroko rozumiana ochrona klimatu przed zachodzącymi zmianami. Młodzież pod wpływem informacji płynących z różnych stron świata obawia się, że klimat, jaki znamy, za moment przejdzie nieodwracalne zmiany. W ten sposób dojdzie do katastrofy klimatycznej, której skutki trudno jest przewidzieć. Dlatego protesty w stolicy mają być oznaką sprzeciwu i wywierania presji na rządzących, aby podjęli oni określone działania na rzecz ochrony klimatu.

Szykują się poważne utrudnienia w stolicy!

Praktycznie każda stolica europejskiego państwa każdego dnia boryka się ze sporymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Wynika to między innymi z natężenia ruchu, robót drogowych, a także ogólnej charakterystyki aglomeracji. Każde dodatkowe zamknięcie głównych arterii miasta, gdzie gromadzą się protestujący, pojawiają się demonstracje lub dochodzi do organizowania wieców, są dla mieszkańców stolicy jeszcze większym utrudnieniem.  Takie działania zapowiedzieli aktywiści klimatyczni jeszcze w kwietniu.

samochody elektryczne samochód ekologia diesel benzyna
fot. pixabay

Protesty i demonstracje od 23 kwietnia

Jak donosi portal energetyka24 ludzie odpowiedzialni za organizacje protestów w stolicy znani są między innymi z przyklejania się do jezdni, aby wyrazić swój sprzeciw wobec zmian klimatu, jakie obserwujemy na Ziemi. Organizacja pod nazwą – „Ostatnie Pokolenie” zapowiada zmasowane działania już od 23 kwietnia (niedziela). W poniedziałek, dzień później planowane są między innymi blokady ulic. Aktualnie, na czas pisania tego materiału w akcji protestacyjnej potwierdziło swój udział około 700 osób.

ceny paliw protest protesty kazachstan
fot. pixabay

Wszystkie te wydarzenia zaplanowane są w stolicy Republiki Federalnej Niemiec – Berlnie. Jednak w najbliższym czasie należy spodziewać się podobnych akcji protestacyjnych na szeroką skalę między innymi w Polsce.  Przyczyny mogą być zróżnicowane, jednak niezadowolenie społeczne z różnych zmian, jakie zachodzą w życiu codziennym w coraz większej ilości stolic Europy Zachodniej, daje o sobie znać.

źródło: energetyka24.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News