Stosuj 4 proste zasady i oszczędzaj pieniądze! Twój domowy budżet Ci za to podziękuje

Stosuj 4 proste zasady i oszczędzaj pieniądze! Twój domowy budżet Ci za to podziękuje

diesel portfel kierowca

Podaj dalej

Zakup i utrzymanie samochodu to spory wydatek dla niemal każdego domowego budżetu. W idealnym świecie kupujemy auto, na które nas stać, jednak wiemy, że życie potrafi być bardzo przewrotne. Dlatego dzisiaj przedstawiamy proste zasady na oszczędzanie pieniędzy.

Na początku triuizm – darmowe obiady nie istnieją i wszystko ma jakąś cenę. Czy to w postaci naszego zdrowia, uwagi, czasu lub bezpieczeństwa. Jednak istnieją rozwiązania, które pomagają utrzymać w portfelu nieco więcej pieniędzy, jeśli jest taka potrzeba i wbrew pozorom każdy może się do nich stosować.

Spokojniejszy styl jazdy to mniejsze spalanie

Warto zacząć od rzeczy, które wymagają jedynie niewielkiej zmiany. Lepsza organizacja czasu pomaga znaleźć go więcej na różne zadania. W większości przypadków koszt paliwa jest jednym z największych wydatków na auto. W związku z tym, jeśli do swojego stylu jazdy wprowadzimy zasady eko jazdy i będziemy oszczędzali nieco więcej paliwa, w skali miesiąca odczujemy dodatkowy grosz w kieszeni.

Kierowca
Fot. pixabay.com

Regularna kontrola poziomu ciśnienia w oponach

Do rzeczy, które praktycznie nic nie kosztują, a mogą mieć wpływ na wydatki na samochód, jest ciśnienie w oponach. Jeśli jest ono zbyt niskie, nasze ogumienie w aucie zużywa się zdecydowanie szybciej. Wzrasta również zapotrzebowanie na paliwo. Podobnie jest z nadmiernie napompowanymi oponami. Tutaj też dochodzi do przyspieszonego ścierania się opony, co w długiej perspektywie prowadzi do częstszych wydatków na nowy komplet opon.

Tankowanie na odpowiedniej stacji paliw

Z punktu widzenia logiki bardzo często wybieramy stacje paliw, które mają najtańsze paliwo w okolicy. Jednak powód zaniżonej ceny, może być związany z jakością sprzedawanego paliwa. Może być tak, że na zatankowanej benzynie lub oleju napędowym, choć w niższej cenie przejedziemy mniej kilometrów. W związku z tym pozorne oszczędności w tym momencie przestają mieć znaczenie.

podatek ceny paliwa stacja paliw
fot. freepik

Stosuj regenerowane części i zamienniki

Poza kosztami paliwa dużym obciążeniem dla domowego budżetu są również koszty związane z naprawami. Dlatego poszukiwanie oszczędności w tym zakresie ma sporo sensu, ale powinno wiązać się też ze zdrowym rozsądkiem. Pewna grupa części samochodowych może być poddana bezpiecznemu procesowi regeneracji. Chodzi tutaj między innymi o turbosprężarkę, alternator i wtryski paliwa. Warto też stosować zmienniki oryginalnych części, ponieważ różnica w cenie może być znacząca w odróżnieniu od jakości produktu, który jest porównywalny do oryginału.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News