Samochody elektryczne są niebezpieczne dla kierowców?! Wszystko przez jedną rzecz!

Samochody elektryczne są niebezpieczne dla kierowców?! Wszystko przez jedną rzecz!

Samochody elektryczne są niebezpieczne dla kierowców?! Wszystko przez jedną rzecz!

Podaj dalej

Pojazdy z napędem elektrycznym są już naszą codziennością. Zdarza się, że niemal każdego dnia na ulicach widzimy minimum jedno auto z zielonymi tablicami rejestracyjnymi. Jednak samochody elektryczne mogą być niebezpieczne dla ich kierowców!

Z jednej strony przejście z paliw kopalnych na energię elektryczną ma być rewolucją na miarę czystego środowiska naturalnego i oszczędności. Druga strona medalu pokazuje szereg zagrożeń, które wiążą się z zakupem lub wynajmem samochodu zasilanego przez prąd elektryczny. Okazuje się, że dostępny w każdym momencie maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego, jest sporym wyzwaniem dla pewnej grupy kierowców.

Samochody elektryczne nie lubią kolizji

Oczywiście uszkodzenie pojazdu to bardzo duży problem dla każdego, kto jest zmuszony każdego dnia używać swojego samochodu. Na szczęście konwencjonalne auta, busy i ciężarówki można relatywnie szybko naprawić, ponieważ mechanicy dysponują wieloletnim doświadczeniem w usługach powypadkowych. Okazuje się, że poziom skomplikowania przekornie nazywanych wtyczkowozów, jest na tyle duży, że mocniejsza kolizja oznacza kasację i kłopoty dla ubezpieczyciela.

tesla-serwis-diesel-benzyna-koszty-utrzymania

Kierowcy mają problemy z elektrykami

Pokolenie kierowców, które zna wyłącznie pojazdy elektryczne, jeszcze nie ma dostępu do zrobienia prawa jazdy. Obecnie właścicielami lub użytkownikami elektryków w większości przypadków są osoby, które miały już kontakt z pojazdem spalinowym. Okazuje się, że oferowane niemal natychmiast przez samochód elektryczny przyspieszenie, jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Jak podaje jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, w przypadku aut na baterie o 50% wzrósł wskaźnik uszkodzenia samochodu przez kierowcę. Przyczyną tak dużej zmiany ma być bardzo mocne przyspieszenie elektryków.

Samochody elektryczne są niebezpieczne dla kierowców?

Jednym z popularnych mitów na temat pojazdów elektrycznych są pożary baterii, które pojawią się bezpośrednio po kolizji lub w trakcie poważnych wypadków. Statystyka wydaje się bardziej łaskawa, ponieważ według danych opracowanych przez ubezpieczyciela, tylko pięć samochodów na dziesięć tysięcy, może zacząć płonąć na skutek uszkodzenia baterii. To pokazuje, że głównie kierowcy są dla siebie jednym z największych zagrożeń, jeśli chodzi o pojazdy na baterie.

Tesla Model 3 i Tesla Model Y
fot. Tesla

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News