Rolls-Royce Ghost V12 po tuningu! Efekty robią wrażenie! [WIDEO]

Rolls-Royce Ghost V12 po tuningu! Efekty robią wrażenie! [WIDEO]

Rolls-Royce Ghost V12 po tuningu! Efekty robią wrażenie! [WIDEO]

Podaj dalej

Tuning samochodów to dość trudne zadanie, do którego potrzeba technicznej wiedzy i wyczucia estetyki. Rolls-Royce Ghost V12, jako bardzo luksusowa limuzyna wydaje się średnim kandydatem do modyfikacji. Mansory po raz kolejny udowadnia, że jest zupełnie inaczej!

Motoryzacja w dużym uproszczeniu dzieli się na ludzi, który uważają tuningowanie samochodów za formę sztuki i tych, dla których spoilery są szczytem obciachu. O ile modyfikacje mechaniczne budzą nieco mniej kontrowersji, ponieważ mogą być one ukryte przed wzrokiem przechodniów, tak zmiany w wyglądzie zewnętrznym są bardzo często źródłem komentarzy.

Mansory przełamuje schematy i realizuje fantazje

Śmiało, można powiedzieć, że manufaktura z siedzibą w Niemczech, rozpoczęła swoją działalność w 1989 roku, gdy właściciel i pomysłodawca Mansory – Kourosh Mansory zafascynował się brytyjską motoryzacją, przez co postanowił nadać jej nieco innego wyglądu. Tak jako pierwsze na rynku pojawiły się zmodyfikowane modele Bentley’a, Aston Martina i Rolls-Royce’a. Później do portfolio dołączyło Ferrari, BMW, Porsche i inne marki.

Mansory.com

Aktualnie ponad 200 osób zajmuje się produkcją oryginalnych i unikatowych samochodów, które są spełnieniem motoryzacyjnych fantazji o tym, jak mogą wyglądać bardzo luksusowe pojazdy z nieco bardziej niegrzecznym sznytem. Bardzo dobrym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest omawiany dzisiaj najnowszy Rolls-Royce Ghost V12.

Udane połączenie sportu i elegancji?

Trudno jednoznacznie opisać, jakie wrażenie robi zmodyfikowany przez Mansory Rolls-Royce Ghost. Na pewno, jeśli kiedykolwiek wyjedzie on na ulice, będzie przyciągał wzrok. Wszystko przez lakier, który jest mocno szary i ma wręcz kolor betonu. Do tego czarna, wykonana z włókna węglowego maska, czarne alufelgi, a do kompletu przyciemnione szyby. To wszystko we wnętrzu, gdzie pojawiły się jaskrawo pomarańczowe akcenty.

Ponad 1000 Nm momentu obrotowego!

Chociaż samochody marki Rolls-Royce, służą do statecznego przemieszczania się to w pakiecie modyfikacji Mansory klient otrzymuje ponad 1000 Nm, 720 KM i możliwość sprintu do pierwszej setki na poziomie 4,4 sekundy. A to wszystko w towarzystwie głośnego układu wydechowego, który przyjemnie daje o sobie znać tuż po odpaleniu.

Takie projekty, w których ich twórcy mierzą się z ikonami motoryzacji i decydują się na modyfikacje, budzą skrajne emocje. Przez to stają się one kultowe, pożądane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News