Problemy z zakupami na święta?! Jedna z dużych firm wysyła na urlop swoich pracowników!

Problemy z zakupami na święta?! Jedna z dużych firm wysyła na urlop swoich pracowników!

święta bożego narodzenia kryzys transport wielka brytania

Podaj dalej

Druga połowa listopada jest czasem, w którym powoli zaczynamy rozglądać się za zakupami na święta. Choć będą one najprawdopodobniej rekordowo drogie, może pojawić się jeszcze jeden problem. Paczki dotrą do nas z opóźnieniem?

Pandemia koronawirusa była dla wielu branż czasem upadku i problemów finansowych. Oczywiście, jak w każdej sytuacji, gdy jedna strona traci, druga może się wzbogacić. Beneficjentami pandemii były z pewnością usługi kurierskie. Ludzie przebywający w domach, chętnie wydawali część swoich oszczędności na zakupy w sieci. W tym czasie kurierzy mieli bardzo dużo pracy. Niestety w najbliższym czasie rośnie ryzyko, że wybrane przez nas prezenty na święta dotrą do nas z opóźnieniem.

Wzrost cen paliw oraz inflacja

Początkiem problemów dla branży kurierskiej był skokowy wzrost cen paliw, a także rosnąca inflacja. Koszt transportu paczek po prostu wzrósł, przez co mniej osób jest zainteresowanych ich zakupem. Do tego trudniejsza sytuacja gospodarcza przekłada się na baczniejsze przyglądanie się temu, gdzie wydajemy nasze pieniądze. Mniejsza ilość paczek oznacza mniejszą liczbę osób potrzebnych do ich przewozu, a to wiąże się z redukcją etatów. Jednak w okresie przedświątecznym być może ponownie dojdzie do niewielkiego ożywienia w tym sektorze.

Amerykański gigant zaczyna wysyłać ludzi na urlopy

Nie od dzisiaj wiadomo, że niemal wszystko, co zaczyna się w Stanach Zjednoczonych z czasem „przychodzi” również do Europy. Jedne z najnowszych negatywnych informacji płyną od firmy FedEx Freight. Spółka zależna FedEx informuje o wysłaniu na razie nieokreślonej grupy kierowców na urlop już w grudniu. Wynika to ze spowolnienia gospodarczego na rynku ładunków częściowych za oceanem.

Problemy z zakupami na święta?

W związku z tym dla własnego bezpieczeństwa udanych Świąt Bożego Narodzenia, jeśli zależy nam na tym, aby najbliżsi otrzymali prezenty w terminie, warto już teraz pomyśleć o zakupie upominków przez Internet. Ciekawym pomysłem jest również wycieczka do sklepów stacjonarnych, gdzie w bardziej tradycyjny sposób znajdziemy wiele produktów.

swieta diesel paliwo

źródło: trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News