"Poprawka Ferrari" - czyli hipokryzja elit na całego!

"Poprawka Ferrari" - czyli hipokryzja elit na całego!

unia-europejska-diesel-benzyna

Podaj dalej

W historii ludzkości praktycznie od samego początku byli ludzie o różnym stopniu uprzywilejowania. „Poprawka Ferrari” udowadnia, że przez tysiące lat niewiele się zmieniło i najbogatsi mogą być wyjęci z planów opracowanych dla mas.

Każdy, kto choć trochę orientuje się we współczesnym życiu, wie, że w najbliższych latach w Unii Europejskiej ma dojść do transformacji energetycznej, która ma pomóc planecie i sprawić, że życie na Starym Kontynencie będzie wyglądało inaczej. Elektryczne samochody, energia z paneli słonecznych i elektrowni wiatrowych. Do tego czyste powietrze i kraina powszechnej szczęśliwości.

Koniec węgla i ropy w Europie

W dużym uproszczeniu Unia Europejska ma być zieloną wyspą, gdzie ekologiczna energia będzie napędzać nasze szczęśliwie życie. Ten rejon świata ma odejść od spalania węgla, używania ropy i gazu. Tyle w teorii, ponieważ w sieci można znaleźć całkiem sporo informacji, z których wynika dość jednoznacznie, że sąsiedzi Polski zaczynają inwestować w kopalnie i mniej ekologiczne źródła energii. W tym przypadku mamy pewien dwugłos w Europie, ale jest to już jedna z wielu sytuacji, gdzie o jednych rzeczach mówi się na konferencjach prasowych, a inne rzeczy robi się wewnątrz państw za sprawą decyzji najbogatszych.

rosja ropa unia europejska
fot. freepik

Prywatne supersamochody mogą zostać

Jak pokazuje słynna już „poprawka Ferrari”, w rozporządzeniu zaakceptowanym przez Parlament Europejski mimo drastycznego zaostrzenia norm emisji spalin, które w zasadzie eliminują samochody spalinowe z rynku motoryzacyjnego, ciągle za sprawą ludzi z Włoch możliwe będzie zarejestrowanie supersamochodu spalinowego, ponieważ jest to produkcja małoseryjna. W ten sposób auto spalinowe ponownie będzie wyznacznikiem statusu majątkowego i oddzielenia elity od mas społecznych.

Jeśli wszystko zostanie zrealizowane według aktualnych założeń, ludzie w tramwajach, pociągach, elektrycznych autobusach lub samochodach elektrycznych wynajmowanych na godziny, będą widzieć Ferrari, Lamborghini lub inną super drogą maszynę zasilaną benzyną i będą wiedzieć, że ktoś może taki pojazd używać, ponieważ jest on produkowany małoserynie, a więc mniej szkodzi planecie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News