Ponad pół miliona kilometrów i dalej jeździ! Krótka historia Toyoty Prius na taksówce

Ponad pół miliona kilometrów i dalej jeździ! Krótka historia Toyoty Prius na taksówce

tax taksowkarze

Podaj dalej

Toyota Prius od wielu lat uznawana jest za samochód o dużej wytrzymałości, który może przejechać sporo kilometrów bez większych awarii. Czy pół miliona kilometrów dla tego modelu to dużo?

Gdy na rynku pojawiła się pierwsza generacja Toyoty Prius, wraz z nią zaczęły powstawać obawy o awaryjność układu hybrydowego. Po latach widać, że niemal wszystkie obiekcje były jedynie obawą przed nowymi technologiami, ponieważ Toyota doskonale przygotowała się do tego zadania. Czy zatem bez większych obaw można kupić używanego Priusa z dużym przebiegiem i cieszyć się z jego eksploatacji?

Taksówkarz prawdę Ci powie

Współcześnie instytucja kierowcy taksówki powoli odchodzi do przeszłości, ponieważ na rynku pojawiają się inne firmy, które potocznie nie nazywa się już taksówkami. Jednak sama zasada działania tej branży pozostaje taka sama – do przewozu ludzi wykorzystuje się najczęściej samochody trwałe i łatwe w naprawie. Wniosek jest prosty, jeśli coś służy, jako narzędzie do przewożenia dużej liczby osób w krótkim czasie – musi być trwałe! Dlatego widok Toyoty Prius, która pracuje w firmie zajmującej się przewozami to jedna z najlepszych rekomendacji.

hybryda-toyota-prius

Bardziej do miasta, niż w trasę

Toyota Prius, podobnie do większości samochodów hybrydowych obecnych na rynku powstała z myślą o najlepszej ekonomii zużycia paliwa w mieście. Dlatego między innymi znajdziemy tam akumulatory z układu hybrydowego, bezstopniową skrzynię biegów eCVT lub jej wcześniejsze generacje, a także wąskie opony o niskich oporach toczenia.

Między innymi te cechy sprawiają, że Prius jest bardziej królem miejskiej dżungli, niż autostradowym królem. Jednak w swojej roli sprawuje się niemal doskonale, ponieważ oferuje zadowalającą dynamikę i niskie spalanie.

Pół miliona kilometrów, a wnętrze jak…

Czy po samochodach japońskich widać, że mają duży przebieg? Na pewno wiele zależy od sposobu użytkowania, ale prezentowana poniżej Toyota Prius doskonale radzi sobie z tym, że ma już za sobą ponad pół miliona kilometrów! Widać drobne ślady zużycia na fotelu kierowcy, czy na wieńcu kierownicy, ale można z powodzeniem nazwać to kosmetyką!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News