Ponad 39 tysięcy złotych mandatu! Kierowca zapomniał o jednej ważnej czynności!

Ponad 39 tysięcy złotych mandatu! Kierowca zapomniał o jednej ważnej czynności!

Ponad 39 tysięcy złotych mandatu! Kierowca zapomniał o jednej ważnej czynności!

Podaj dalej

Jazda z przepisami ruchu drogowego w większości przypadków jest najlepszym i najtańszym sposobem na podróżowanie. Próba przechytrzenia systemu może skończyć się mandatem w wysokości ponad 39 tysięcy złotych. W tym przypadku pozorna oszczędność czasu miała swoje poważne konsekwencje.

W Polsce nowe stawki taryfikatora mandatów wywołują szok u kierowców. Jednak nie tylko w naszym kraju stawki za poszczególne wykroczenia mogą być powodem zawrotu głowy i sporych problemów finansowych. Zdaje sobie z tego sprawę całkiem duża liczba kierowców, ponieważ po przekroczeniu polskiej granicy samochody z polskimi tablicami rejestracyjnymi, nagle na terenie Czech lub Niemiec jadą zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami prędkości.

Przypadkowa stłuczka początkiem problemów

Obojętnie, czy jedziemy za granicę prywatnie, czy jesteśmy kierowcą zawodowym, nasz pojazd powinien być w najlepszym możliwym stanie technicznym. W przypadku stłuczki, jako osoba z innego kraju najprawdopodobniej będziemy pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji. Przekonał się o tym bardzo boleśnie jeden z kierowców ciężarówki i firma, w której pracuje.

wypadek kolizja ubezpieczenie oc ulga finansowa zniżka obniżka
fot. pixabay

Ponad 39 tysięcy złotych mandatu!

Kierowcy zawodowi muszą skrupulatnie stosować się do czasu jazdy i pracy. Jeśli służby wykryją nieprawidłowości, kara najczęściej bywa bardzo dotkliwa. W omawianym dzisiaj przypadku kierowca nie zastosował się do używania tachografu w zgodny z przepisami sposób. Takie wykroczenie oznacza grzywnę dla firmy w wysokości 8227 euro, a to w przeliczeniu na złotówki ponad 39 tysięcy złotych.

Bardzo jaskrawe przykłady wykroczeń działają na wyobraźnię. Obojętnie, czy jesteśmy kierowcą zawodowym, a może po prostu jedziemy na wycieczkę do sąsiedniego kraju, warto stosować się do obowiązujących na terenie kraju przepisów. Wtedy możemy wygenerować nieświadomie całkiem spore oszczędności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News