Ponad 1200 KM w Lamborghini Huracan! Przyspieszenie wywołuje zawrót głowy! [WIDEO]

Ponad 1200 KM w Lamborghini Huracan! Przyspieszenie wywołuje zawrót głowy! [WIDEO]

Ponad 1200 KM w Lamborghini Huracan! Przyspieszenie wywołuje zawrót głowy! [WIDEO]

Podaj dalej

Współczesna motoryzacja z dużą łatwością potrafi wykrzesać moc ponad 1000 KM z silników o różnej pojemności. Pomimo takich możliwości normy emisji spalin tłumią potencjał nawet producentów supersamochodów. Na szczęście są entuzjaści, którzy potrafią dodać coś od siebie do Lamborghini.

Prezenterzy motoryzacyjni i zwykli użytkownicy samochodów zwracają uwagę, że przez wgrane oprogramowanie automatycznej skrzyni biegów wiele nowych modeli reaguje na gaz z większym opóźnieniem w porównaniu do wcześniejszych generacji. Natychmiastowa reakcja na wciśnięcie pedału przyspieszenia jest zarezerwowana praktycznie tylko dla pojazdów elektrycznych. Wyjątkiem są auta poddane tuningowi mechanicznemu.

Lamborghini Huracan – godny następca Gallardo

Na producentach supersamochodów ciąży bardzo duża presja związana z oczekiwaniami stałych klientów i pozostałych osób z rynku motoryzacyjnego. W założeniu każda następna generacja lub nowy model, wręcz muszą być w jakiś sposób lepsze od innych konstrukcji. Model Gallardo całkiem wysoko zawiesił poprzeczkę dla projektantów jego następcy. Od 2014 roku możemy stwierdzić, że model Huracan spisał się doskonale.

Widać to po jego popularności, gdyż przed modelem Urus, był to jeden z najchętniej kupowanych Lamborghini w historii marki. Mały supersamochód z potężnym silnikiem tuż za plecami kierowcy i pasażera – to już wywołuje ciarki na plecach entuzjastów motoryzacji. Jednak zawsze można spróbować dać coś więcej od siebie.

Ponad 1200 KM to coś szalonego!

Same liczby robią wrażenie, a co dopiero odczucia wizualne, jakie płyną z oglądania poniższego nagrania. Znany kanał na YouTube – AutoTopNL otrzymał do testów Lamborghini Huracan Perfomante z silnikiem V1o. Już samo w sobie auto ma ponad 600 KM. Jednak po modyfikacji silnik otrzymał dodatkowe dwie turbosprężarki. W ten sposób moc sumaryczna kształtuje się na poziomie 1250 KM! Jest to najszybsze lub jedno z najszybszych samochodów w Niderlandach. Pod pokrywą silnika znajdziemy również dwie pompy paliwa od Bugatti. Całość rozpędza się do oszałamiających 358 km/h, jednak największe wrażenie robi przyspieszenie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News