Pominięcie tego zapisu może się źle skończyć! Ta jedna informacja dużo zmienia!

Pominięcie tego zapisu może się źle skończyć! Ta jedna informacja dużo zmienia!

Pominięcie tego zapisu może się źle skończyć! Ta jedna informacja dużo zmienia!

Podaj dalej

Naszą codzienność w dużym stopniu budujemy na podstawie schematów, ponieważ dzięki nim możemy skoncentrować się na większej liczbie istotnych rzeczy. Jednak świadome pomięcie zapisów w ulotce z lekami, może mieć bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia lub życia.

Prowadzenie samochodu to przede wszystkim prawidłowe reagowanie na zaistniałą na drodze sytuację. Do tego potrzebujemy jasności umysłu, na którą składa się odpowiednia ilość snu, a także właściwa dieta. Niestety produkty medyczne mogą zaburzać nasze umiejętności percepcji i koncentracji, dlatego część medykamentów nie zaleca prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Uczucie senności i problemy z koncentracją

Najniebezpieczniejsze dla kierowcy jest uczucie senności, ponieważ wtedy drastycznie spada nam koncentracja na tym, co dzieje się wokół nas. Pojawiają się błędy w trywialnych czynnościach, które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na sytuację na drodze. Jeśli po zażyciu leków, które mają wpływ na prowadzenie pojazdów mechanicznych, doprowadzimy do kolizji, czeka nas porcja kłopotów. Policja może potraktować nasze działania podobnie do prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających np. narkotyków.

senior za kierownicą samochód pod prąd
fot. pixabay

Skonsultuj się z lekarzem!

Najłatwiejszym sposobem na zapoznanie się ze skutkami ubocznymi przepisanych leków, jest rozmowa z lekarzem. Już podczas tej samej wizyty wypada zapytać się wprost, czy po przyjęciu tych leków możemy prowadzić samochód. Lekarz powinien mieć wiedze na temat zaleceń i przeciwwskazań konkretnych medykamentów.

Pominięcie tego zapisu może się źle skończyć!

Jeśli kupujemy leki bez recepty na własną rękę, ponieważ wymaga tego sytuacja, musimy liczyć się z tym, że to na nas spada cała odpowiedzialność za ich skutki uboczne. Dlatego przed przyjęciem konkretnej substancji należy obowiązkowo dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i odpowiedzialnie ocenić ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Leki na astmę
Leki na astmę

Gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia, że możemy po zażyciu leku poczuć się gorzej, lepiej tę czynność odłożyć na później lub poprosić kogoś, żeby poprowadził nasz samochód do celu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News