Policja skontrolowała ustawienie znaków drogowych! Wnioski?! Zobaczcie sami!

Policja skontrolowała ustawienie znaków drogowych! Wnioski?! Zobaczcie sami!

Policja skontrolowała ustawienie znaków drogowych! Wnioski?! Zobaczcie sami!

Podaj dalej

Prawdopodobnie każdy kierowca, chociaż raz w swoim życiu spotkał na drodze znak drogowy, który był ustawiony w nieprawidłowy sposób. Dlatego policja skontrolowała czytelność oraz aktualność znaków drogowych w 13 146 miejscach!

Budowanie czytelnej sieci znaków drogowych, które potrafią w bezpieczny sposób wspierać kierowcę, jest dużą odpowiedzialnością. W Polsce po wakacjach mamy sporej wielkości chaos na wielu drogach szybkiego ruchu oraz w centrach miast, ponieważ oznakowanie na czas remontu dróg bywa sprzeczne z tym, które widnieje obecnie. Przez to kierowcy mogą mieć mętlik w głowie. Dlatego z okazji nowego roku szkolnego policja zdecydowała się na przeprowadzenie audytu, który odpowiedział na pytanie, ile miejsc w Polsce wymaga poprawy pod względem czytelności i aktualności znaków drogowych.

Troska o bezpieczeństwo najmłodszych!

Bliska okolica szkół i przedszkoli jest bardzo newralgicznym miejscem w każdej aglomeracji. Dlatego w okolicach placówek edukacyjnych stosuje się oznakowane przejścia dla pieszych, progi zwalniające, ograniczenia prędkości i fotoradary. Niestety nie w każdym miejscu sytuacja jest idealna. Ludzie w pośpiechu podczas odprowadzania najmłodszych pod drzwi szkoły, czy podwożenia ich na lekcje samochodem, często lekceważą znajdujące się w ich pobliżu znaki. W związku z tym policja zainteresowała się tematem i postanowiła dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w Polsce.

Policja skontrolowała ustawienie znaków w 13 146 miejscach!

Funkcjonariusze policji skontrolowali 13 146 miejsc, w których 1651 lokalizacji wymagało skierowania wniosku do zarządcy drogi o poprawę nieprawidłowości. Jak dowiadujemy się, większość niedociągnięć została usunięta jeszcze przed pierwszym dzwonkiem na lekcje w nowym roku szkolnym!

Jakie błędy pojawiały się najczęściej?

Na podstawie zgromadzonych informacji policja wyodrębniła kilka przykładów, które powtarzały się w wielu lokalizacjach. Tak do nieprawidłowości możemy zaliczyć nieczytelne lub złe ustawienie znaków w obrębie przejść dla pieszych. Najczęściej chodziło o przycięcie drzew lub krzewów, które z jednej strony ograniczały widoczność kierowcom, a z drugiej strony pieszym. Czy w Waszej okolicy odbywały się kontrole policji?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News