Polacy zrezygnują z tego kierunku podróży?! Wiele na to wskazuje!

Polacy zrezygnują z tego kierunku podróży?! Wiele na to wskazuje!

nowe oplaty dla właścicieli samochodów spalinowych

Podaj dalej

Polacy od zawsze mają swoje ulubione miejsca wyjazdu na wakacyjny wypoczynek. Jednak przez zmiany gospodarcze jeden z kierunków może stracić na atrakcyjności. Czy tak w rzeczywistości będzie, przekonamy się już w najbliższe wakacje!

Chociaż w Polsce trwają jeszcze ferie zimowe, dobrze jest zajrzeć w przyszłość i zastanowić się, dokąd wyjedziemy na wakacyjny wypoczynek. Wiele wskazuje na to, że poziom inflacji w Polsce oraz w niektórych krajach Unii Europejskiej utrzyma swój wysoki poziom. Czy w związku z tym będzie opłacało się wyjechać na tydzień lub dwa za granicę?

Ceny w Polsce przestają być akceptowalne dla turystów

Praktycznie w każde wakacje wspomina się o paragonach grozy. Ludzie fotografują rachunki, które otrzymali podczas wizyty w restauracji lub w lokalnej jadłodajni nad morzem. Wtedy w komentarzach pod takim wpisem zaczyna się prawdziwa burza, kto ma rację – właściciele punktów gastronomicznych i usługowych w czasie wakacji, czy turyści, którzy są oburzeni takim podejściem do cen.

Śmiało można powiedzieć, że w czasie ferii zimowych sytuacja też robi się skomplikowana, ponieważ ceny za parking w jednej z turystycznych miejscowości także robią wrażenie. Niestety jest ono negatywne, ponieważ są lokalizacje, gdzie za godzinę postoju w Karpaczu u podnóżka Karkonoszy, można zobaczyć kwotę na poziomie 20 złotych. A to nie jest wszystko, jeśli chodzi o wydatki, które musimy zrobić dla podróżowania po górskich szlakach i lokalnych atrakcjach turystycznych.

Polacy zrezygnują z tego kierunku podróży?

W tym roku Chorwacja dołączyła do strefy Euro. Już po kilku dniach obowiązywania nowej waluty w sieci pojawiły się informacje o dużych spekulacjach i nagłych podwyżkach dóbr, a także usług. Część osób uważa, że chorwacki rząd słabo przygotował się na taki scenariusz. Oficjalnie 1 Euro jest warte nieco ponad 7,5 kuny. Transformacja walutowa ma potrwać do 31 grudnia 2023 roku. Czy zmiana waluty sprawi, że Chorwacja straci w oczach Polaków swoją atrakcyjność? Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie zatrzymają się tamtejsze ceny i w jakiej relacji będą one do polskiego złotego już w najbliższe wakacje.

źródło: Forbes

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News