Polacy nie chcą oszczędzać na paliwie - wskazuje na to jeden parametr!

Polacy nie chcą oszczędzać na paliwie - wskazuje na to jeden parametr!

Paliwo od marca tanieje

Podaj dalej

Świat może wyglądać zupełnie inaczej z różnych perspektyw. Odmienne przekonania o życiu podpowiada nam umysł, różne dane o codzienności pokazuje statystyka. Okazuje się, że Polacy nie chcą oszczędzać paliwa.

I ktoś może powiedzieć, że jest to niemożliwe, ponieważ mamy jedno z najdroższych paliw w całej Unii Europejskiej. Relatywnie niskie zarobki w relacji do litra benzyny lub oleju napędowego w związku z tym, jak w tym aspekcie możemy być rozrzutni?

Kto musi i tak jeździ

Jednym z najprostszych argumentów za tą tezą, że Polacy nie oszczędzają na paliwie, jest stwierdzenie – kto musi i tak jeździ samochodem. Niektórzy nie mogą z dnia na dzień zmienić swojej pracy na zdalną, przestać wozić dzieci do szkoły, czy na zajęcia dodatkowe. W związku z tym poniesione wydatki na paliwo są kosztem stałym w budżecie i tutaj ludzie nie mogą pozwolić sobie na oszczędzanie. Takie rozumowanie w sporej liczbie przypadków może okazać się prawdą, jednak to nie jest wszystko.

Ludzie kierują się emocjami!

Przy podejmowaniu decyzji chcemy być uznawani za racjonalnych ludzi, którzy mają wszystko przeliczone, wkalkulowane ryzyko i kupują wyłącznie to, czego potrzebują. Przekazy w reklamach, techniki marketingu na nich nie działają. Czy aby na pewno? Bardzo prawdopodobne jest to, że jest zupełnie inaczej, co w pewnym stopniu udowadnia jeden parametr wyszukiwania w sieci.

Polacy nie chcą oszczędzać na paliwie!

Portal otomoto.pl pokazał, jak wyglądały najpopularniejsze wyszukiwania na ich witrynie internetowej w 2022 roku. I tutaj m.in. można się dowiedzieć, że Polacy nie chcą oszczędzać na paliwie. Blisko 50% wyświetleń samochodów nowych, dokładnie 48,5% to nadwozia SUV. A wiadomo od wielu lat, że większa masa, większe opony i kontrowersyjna aerodynamika w połączeniu małym silnikiem pod maską musi przekładać się na wysokie spalanie.

Istnieje bardzo dobra alternatywa w postaci nadwozia kombi, ewentualnie w wersji cross, czyli lekko podwyższonej, jednak zapewne takie wyszukiwania stanowią zdecydowanie mniejszy procent wszystkich wizyt na tym portalu.

źródło: otomoto.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News