Pogoda na Wielkanoc - czy będzie wreszcie cieplej?!

Pogoda na Wielkanoc - czy będzie wreszcie cieplej?!

zmiana pogody wielkanoc pogoda

Podaj dalej

W trakcie długiego świątecznego weekendu wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda na Wielkanoc? Tutaj synoptycy mają dobre informacje! Czego możemy spodziewać się w najbliższych kilku dniach?

Stereotypowo i nieco przekornie można powiedzieć, że mamy w ostatnich kilku latach drobną pomyłkę – Boże Narodzenie i sylwester w grudniu są coraz cieplejsze, natomiast w trakcie kalendarzowej wiosny Wielkanoc bywa mocno w zimowym klimacie. W tym roku ma być nieco inaczej, jednak czy to oznacza, że śniadanie wielkanocne zjemy przy słonecznej pogodzie?

Widoczna jest poprawa pogody!

Kwiecień przywitał nas chłodnym nastrojem. Niektórzy synoptycy określają go jako ekstremalnie chłodny, biorąc pod uwagę poprzednie lata. I faktycznie na przeważającym obszarze Polski przez pierwsze kilka dni tego miesiąca temperatura rzadko przekraczała 10 stopni Celsjusza. Na szczęście już od niedzieli, czyli od Wielkanocy pogoda ma zmieniać swoje oblicze na bardziej wiosenne.

kierowcy wiosna samochod

Przede wszystkim temperatura zacznie rosnąć i w niektórych rejonach kraju powinna przekroczyć wspomniane powyżej 10 stopni Celsjusza. Jest to jeszcze daleko od poziomów, jakie oczekujemy, jednak z każdym dniem ma być więcej o kilka kresek na każdym z termometrów.

Pogoda na Wielkanoc

Jak mówi polskie przysłowie – kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. I takie określenie bardzo dobrze odzwierciedla to, co wydarzy się już w niedzielę. Pogoda na Wielkanoc okaże się mocno zróżnicowana. Pojawią się chwile ze słońcem, widoczne przejaśnienia na niebie, a także zdarzyć się może przelotny deszcz. Synoptycy biorą pod uwagę również lokalnie pojawiające się burze!

Warto przed wyjściem na rodzinny spacer, czy jakąkolwiek inną aktywność na powietrzu dokładnie sprawdzić temperaturę i być przygotowanym na różne scenariusze. Ubranie się na cebulkę zapewne będzie najlepszym rozwiązaniem, a i dobry parasol pod ręką również może okazać się bardzo przydatny. Pocieszające jest to, że prognozy na kolejne dni zapowiadają nam diametralną poprawę pogody i przede wszystkim jej przewidywalność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News