PILNE: Zakaz sprzedaży silników spalinowych może upaść! Dowiedz się, dlaczego!

PILNE: Zakaz sprzedaży silników spalinowych może upaść! Dowiedz się, dlaczego!

Spaliny

Podaj dalej

Świat motoryzacji obiegła informacja, która zmroziła krew w żyłach wielu sympatyków silników spalinowych. Według najnowszych ustaleń od 2035 roku nie kupimy już samochodu prosto z salonu, który pod maską będzie miał konwencjonalny napęd.

Ktoś może powiedzieć, że klamka zapadła i w zasadzie nic więcej nie uda się zrobić. Chociaż takie deklaracje ze strony ogólnie rozumianej Unii Europejskiej mogą niepokoić, trzeba pamiętać, że do 2035 roku mamy kilka ładnych lat. W tym czasie może się sporo wydarzyć na świecie. Nawet najbardziej zaplanowany i skrupulatnie realizowany plan, może spalić na panewce.

Widoczne ślady alternatywy

Przejście z silników spalinowych na elektryczne powinno odbywać się w sposób przemyślany, aby transformacja przebiegła możliwie najłagodniej. Niestety można odnieść wrażenie, że Unia Europejska postawiła sobie za cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 205o roku i za wszelką cenę chce ten postulat zrealizować. Kosztem obywateli Starego Kontynentu i gospodarki niemal wszystkich państw.

kierowcy korek freepik jpg
www.freepik.com

Śladem alternatywy dla pojazdów spalinowych mogą być ścieżki rowerowe, nowe linie autobusowe i kolejowe. W Polsce najwięcej widać tras rowerowych, które pojawiają się w dużych miastach. Widać, że ich obecność całkiem skutecznie ogranicza ruch pojazdów spalinowych, gdyż powoduje jeszcze większe korki. Ludzie jeżdżą po ścieżkach rowerowych w tych miejscach sporadycznie i nie do końca wiadomo, do czego one są aktualnie potrzebne. Jednak bardzo możliwie, że wyjątkowo jest to pewnego rodzaju inwestycja w przyszłość.

Zakaz silników spalinowych może upaść!

Historia zna wiele tworów politycznych, które miały przetrwać nawet tysiąc lat. Ostatecznie one w swojej pierwotnej formie upadły. Wszystko przez to, że człowiek dysponuje unikatową umiejętnością zepsucia niemal każdej idei. Taka cecha ma swoje złe, ale w pewnych sytuacjach również dobre strony. Choć już pewne deklaracje padły trudno ze 100% pewnością przewidzieć przyszłość.

Nie wiemy, jak zachowają się koncerny samochodowe, w jakim stanie będzie europejska gospodarka, jak na tak duże zmiany społeczne wywołane rewolucją w transporcie zareagują ludzie. To wszystko sprawia, że choć mamy pewne powody do niepokoju, warto zachować spokój i obserwować sytuację

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News