PILNE: Z mapy Polski zniknie jeden ważny obiekt?! Byłaby to wielka strata!

PILNE: Z mapy Polski zniknie jeden ważny obiekt?! Byłaby to wielka strata!

Szkolenie w Bednary Driving City

Podaj dalej

Zmiany krajobrazu są częścią rozwijającej się cywilizacji. Jednak kontrowersyjne decyzje w planowaniu inwestycji mogą usunąć z mapy Polski ważny obiekt! Byłaby to wielka strata dla entuzjastów motoryzacji!

Od czasu do czasu świat motoryzacji elektryzuje informacja, która zmienia bardzo wiele. Z przestrzeni znikają obiekty znane od wielu lat. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj Fabryka Samochodów Osobowych w Warszawie, gdzie w jej miejsce ma powstać osiedle. Jednak do listy zagrożonych zamknięciem miejsc dołączyła następna lokalizacja.

Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy – potrzebne miejsca

Chociaż z bardzo dużym prawdopodobieństwem większość kierowców jeżdżących po drogach nigdy nie była na torze wyścigowym lub na szkoleniu w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy, takie miejsca w Polsce są bezcenne. To tam opracowuje i przygotowuje się szkolenia dla kierowców flotowych, którzy dużo bezpieczniej poruszają się po polskich drogach. Mniej wypadków komunikacyjnych przekłada się na niższe koszty leczenia i ludzkie tragedie.

Poza tym każdy kierowca powinien mieć możliwość podnoszenia swoich umiejętności, aby pewniej czuć się za kierownicą. Im takich miejsc w Polsce będzie więcej, tym zwiększy się dostępność i konkurencyjność. Niestety jeden z największych obiektów tego typu w kraju może zniknąć z mapy.

Dive Land z pasji do motoryzacji

Tomasz Kuchar, utytułowany kierowca rajdowy i rallycrossowy nieopodal Warszawy zbudował Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy o nazwie Drive Land. Nowoczesny obiekt jest miejscem szkoleniowym dla wielu kierowców, którzy podnoszą swoje umiejętności za kierownicą. Czasy pandemii były trudnym okresem dla całego przedsięwzięcia, ale udało się wyjść z nich obronną ręką. Czytamy na łamach portalu Money.pl. Jednak miejsce zbudowane z pasji do motoryzacji, może zniknąć, ponieważ mniej więcej w tym rejonie ma przechodzić linia kolejowa.

Szkolenie w Bednary Driving City
Szkolenie w Bednary Driving City

Przyszłość jest niepewna

W przeprowadzonej rozmowie z Tomaszem Kucharem poznajemy kolejne fakty. Okazuje się, że zagrożeniem dla tego nowoczesnego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy jest inna przyszłościowa inwestycja na terenie Polski. Centralny Port Komunikacyjny ma być bardzo nowoczesnym miejscem w sercu kraju. Do jego zbudowania potrzebne są ogromne tereny. Wszystko przez linie kolejowe, które mają ułatwiać dojazd do CPK. Jedna z takich nitek ma przechodzić niemal bezpośrednio przez teren Drive Land. To stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłość tego miejsca.

Wierzymy, że uda się porozumieć i wypracować kompromis, który pozwoli na zachowanie ODTJ i zbudowania CPK tak, aby te dwa nowoczesne obiekty były dumą Polski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News