PILNE: Wzrost cen za badanie techniczne?! Kierowcy niedługo mogą być w szoku!

PILNE: Wzrost cen za badanie techniczne?! Kierowcy niedługo mogą być w szoku!

mandat badanie techniczne

Podaj dalej

W 2023 roku wiele usług zdrożało względem poprzedniego roku i powoli zaczynamy się do tego przyzwyczajać. Wzrost cen za badanie techniczne wydaje się koniecznością. Jednak proponowana nowa cena za tę usługę może zaszokować kierowców.

Z roku na rok utrzymanie samochodu osobowego jest coraz droższe. Razem z rosnącymi kosztami dnia codziennego mamy do czynienia z sytuacją, gdzie użytkowanie auta na co dzień zmienia się w luksusową usługę. Sumaryczne koszty w postaci ubezpieczenia, paliwa, serwisu i ewentualnych napraw, mogą znacznie obciążać domowy budżet. W najbliższej przyszłości również cena badania technicznego może wzrosnąć i to gwałtownie!

Zmiany są potrzebne od lat!

Motoryzacja ewoluuje, a wraz z nią powinny się zmieniać kompetencje i zakres obowiązków specjalistów, którzy dopuszczają pojazdy do ruchu drogowego. W praktyce Stacje Kontroli Pojazdów na miarę swoich możliwości podążają za trendami oraz wymaganiami rynku. Jednocześnie poruszają się w obrębie tych samych cen, które pozostają stabilne od 19 lat! W związku z tym w coraz większej liczbie przypadków SKP musi rozszerzać swój zakres usług i badania techniczne traktować, jako jedną z wielu możliwości, ponieważ utrzymanie biznesu na powierzchni przy obecnych kosztach prowadzenia działalności gospodarczej jest coraz trudne, a wydaje się niemal niemożliwe.

ubezpieczenie oc wypadek kolizja brak ubezpieczenia kierowca mandat kara grzywna
Pixabay

Wzrost cen za badanie techniczne?!

Podwyżka ceny za badanie techniczne jest koniecznością – ten fakt ustalono już jakiś czas temu ponad wszelką wątpliwość. Trwają dyskusje, jak wysoka powinna być nowa cena. Środowisko SKP proponuje kwoty na poziomie 200-250 złotych za badanie techniczne. Jest to znaczna podwyżka, która z pewnością wywoła oburzenie wśród kierowców. Jednak z perspektywy Stacji Kontroli Pojazdów jest ona konieczna, żeby cały biznes mógł funkcjonować na zdrowych zasadach i miał podstawy do dalszego rozwoju. Wraz z pojawieniem się na polskich ulicach większej ilości aut hybrydowych, a także elektrycznych, które wymagają innego podejścia niż pojazdy spalinowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News