PILNE: Więcej węgla na osobę! PGG podało nowy limit!

PILNE: Więcej węgla na osobę! PGG podało nowy limit!

węgiel ceny sklep pgg składy na składach opał cena

Podaj dalej

W teorii zima 2022/2023 zbliża się do końca. Już w tym miesiącu mamy początek kalendarzowej i astronomicznej wiosny. W związku z tym przysługuje więcej węgla na osobę. PGG podało nowy limit, który obowiązuje od 6 marca 2023 roku!

Polska, choć węglem stoi, jest krajem, w którym istniała spora obawa o dostępność węgla zimą. Polski rząd wykonał szereg kroków, które miały zapewnić bezpieczeństwo Polaków. Pomocna była również całkiem lekka zima, w której dni z dużą ilością śniegu i silnymi mrozami było niewiele. Pozytywną informacją dla kupujących jest to, że wzrosła ilość węgla dostępna przy jednorazowej transakcji. A jak jest z cenami?

Zrealizowano założenia!

Przed PGG w sezonie zimowym stało duże wyzwanie. Jednym z nich było dostarczenie 1,3 mln ton węgla do 900 gmin w całej Polsce. Przedsiębiorstwo poinformowało o zrealizowaniu tego zadania, przez co może inaczej zbudować swoją ofertę produktów dostępnych bezpośrednio w Internecie. Jest to dobra informacja dla potencjalnych klientów. Teraz jednorazowo można kupić więcej węgla.

wegiel pabianice kdw
PGG

Więcej węgla na osobę

Na początku klienci mogli zakupić jedynie trzy tony węgla na osobę. Od wczoraj (6 marca) limit wzrósł o dwie tony. Teraz do dyspozycji jest pięć ton surowca dostępnego w sieci. Mają to być paliwa dobrej jakości, które gwarantują dobrą ekonomię spalania i nie doprowadzają one do uszkodzenia pieca.

Jeśli chodzi o ceny, jak czytamy za portalem money.pl ceny poszczególnych produktów kształtują się następująco: orzech w sklepie PGG kosztuje od 1470 zł za tonę, a ekogroszek od 1520 zł za tonę.

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News