PILNE: W wakacje łatwiej dojedziemy nad Bałtyk? Nowe fragmenty dróg na ukończeniu!

PILNE: W wakacje łatwiej dojedziemy nad Bałtyk? Nowe fragmenty dróg na ukończeniu!

droga autostrady oplaty

Podaj dalej

Połowa maja już za nami i na horyzoncie widać wakacje. Podróżowanie po Polsce w czasie letnich miesięcy jest coraz przyjemniejsze, a w tym roku będzie jeszcze łatwiej!

Chociaż dynamika rozbudowy polskiej sieci dróg jest dużo słabsza, niż jeszcze kilka lat temu, ciągle na mapie przybywają następne kilometry dróg szybkiego ruchu i autostrad. W tym roku zdecydowanie łatwiej podróże będą wglądać na wschodzie i północy kraju. Wszystko za sprawą finału prac na kilku ważnych odcinkach dróg, które nareszcie utworzą spójną całość.

Skończona Via Carpatia

Pierwszy powód do zadowolenia kierowcy otrzymają już w najbliższy piątek – 20 maja, ponieważ na wschodzie Polski ukończono bardzo ważny fragment drogi Via Carpatia z Lublina do Rzeszowa. Drogowcy otworzą z pozoru krótki fragment drogi S19 z Niedrzwicy Dużej do Kraśnika. Jak podaje gazeta Rzeczpospolita, blisko 20 km nowego odcinka zamyka etap budowy drogi Via Carpatia na terenie Polski.  Takie rozwiązanie znacząco poprawi komunikację na linii Warszawa – Rzeszów, a także usprawni dojazd mieszkańcom Lublina do węzła komunikacyjnego z autostradą A4. Jak wiemy, jest jedną z głównych dróg, która prowadzi bezpośrednio na zachód Polski.

droga ekspresowa nowy odcinek s19 via carpatia
fot. pixabay

W wakacje łatwiej będzie w Trójmieście

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma też dobre informacje dla kierowców zainteresowanych podróżowaniem w okolicy Trójmiasta. Już końcem czerwca na drodze S6 do użytku oddany zostanie fragment drogi Strzebielno – Gdynia Wielki Kack. W ten sposób diametralnie poprawi się wyjazd z aglomeracji trójmiejskiej w stronę Koszalina, a także Słupska.

najbardziej zakorkowane miasto polska świat korek korki
fot. pixabay

Warto monitorować postęp prac

Przed wyjazdem w dłuższą trasę po Polsce warto zapoznać się z informacjami na temat remontów dróg na terenie kraju. W ten sposób możemy oszczędzić sporo czasu, jeśli znajdziemy trasy alternatywne dla głównych szlaków komunikacyjnych, które w danym momencie mogą być w remoncie. Zwiedzanie Polski poza utartymi traktami ma swoje plusy i niekoniecznie oznacza wydłużenie czasu podróży. Dlatego polecamy sięgnąć po mapę i spróbować poszukać alternatyw dla propozycji sugerowanych przez nawigację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News