PILNE: To jest gorsze zagrożenie od pandemii! Eksperci biją na alarm - sytuacja jest zła!

PILNE: To jest gorsze zagrożenie od pandemii! Eksperci biją na alarm - sytuacja jest zła!

PILNE: To jest gorsze zagrożenie od pandemii! Eksperci biją na alarm – sytuacja jest zła!

Podaj dalej

W życiu są gorsze i lepsze momenty, trzeba tylko umieć je dostrzec. Niestety dla branży motoryzacyjnej trudno wypatrywać światełka w tunelu. Obecnie sektor odpowiedzialny między innymi za mikroprocesory i dostawy paliwa boryka się z zagrożeniem, które może być gorsze od pandemii. Eksperci biją na alarm – sytuacja jest zła!

Pandemia COVID-19 pokazała niemal całemu światu, w jak złożonym ekosystemie gospodarczym i społecznym funkcjonujemy. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, że globalizacja może wyglądać inaczej. Jednak zerwane łańcuchy dostaw wystawiły całemu światu potężny rachunek i dały do myślenia w sprawach lokalizacji produkcji z Państwa Środka do innych rejonów globu. Niestety wyzwań w tym rejonie Ziemi ciąg dalszy.

Fabryki mogą ponownie stanąć!

Tegoroczne lato jest bardzo wymagające dla wielu mieszkańców naszej planety. Susza obok chorób, wojny i widma głodu jest kolejnym zagrożeniem dla międzynarodowych interesów. Tym razem w prowincji Syczuan jesteśmy świadkami bardzo niskiego poziomu rzeki Jangcy. Skutki niskiej wody w Żółtej Rzece są bardzo poważne, ponieważ omawiana prowincja w dużym stopniu bazuje na energii elektrycznej wypracowanej z elektrowni wodnych. Niestety przez dużo niższy poziom wody, niż zwykle, elektrownie są zmuszone ograniczyć produkcję. Bezpośrednim skutkiem są przerwy w pracy wielu zakładów produkcyjnych. W odróżnieniu od pandemii Covid -19 praca na zmiany w mniejszych grupach nie jest możliwa, ponieważ ciągle potrzeba energii elektrycznej do pracy!

Fabryka Volkswagena
Fabryka Volkswagena

 

Zagrożenie dla samochodów elektrycznych i kilku producentów

Volkswagen Toyota i Tesla wraz z jednym z największych producentów baterii do samochodów elektrycznych najmocniej odczuwają suszę w prowincji Syczuan. Nie do końca wiadomo, kiedy dokładnie sytuacja wróci do normy. Jedno jest pewne – wyjątkowo dotkliwa susza w wielu rejonach świata krzyżuje mocno plany wielu firm i ma bezpośredni wpływ na wzrost kosztów transportu. A te rosną także na terenie Starego Kontynentu!

Susza w Europie ma wpływ na rynek paliw!

Niski poziom wód daje się we znaki również w Europie. Transport śródlądowy jest potężną gałęzią gospodarki, która przez wysychające największe rzeki na Starym Kontynencie również mocno obrywa. Jak czytamy na łamach portalu internetowego trans.info, między innymi koncern paliwowy Shell musi ograniczyć wydobycie paliwa w Kolonii z powodu płytkiej rzeki Ren. Powrót do normalnej sytuacji jest trudny do przewidzenia.

benzyna diesel ceny paliw cena paliwo vat akcyza podatki
fot. freepik.com – shotmedia

Źródło: trans.info

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News