PILNE: To, co zrobiła ta para na autostradzie przechodzi ludzkie pojęcie!! Zobacz wideo!

PILNE: To, co zrobiła ta para na autostradzie przechodzi ludzkie pojęcie!! Zobacz wideo!

autostrada podróże za granicę mandat jgp freepik

Podaj dalej

Autostrada należy do jednych z najbezpieczniejszych miejsc do poruszania się samochodem. Oczywiście w teorii, ponieważ zdarzają się sytuacje, które przechodzą ludzkie pojęcie i wręcz mrożą krew w żyłach!

Wszystkie drogi szybkiego ruchu wymagają od kierowców mocniejszego skupienia i poczucia odpowiedzialności za innych. Niestety ludzie na terenie całego świata momentami za nic mają bezpieczeństwo własne i innych użytkowników drogi. Kluczowe jest ustalenie własnych zasad, ponieważ ich sprawy w danym momencie wydają się dla nich najważniejsze.

Zachowanie bezpiecznej odległości w trudnych warunkach pogodowych

Na omawianym dzisiaj filmie warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze na to, że autor nagrania jechał pojazdem ciężarowym i w trudnych warunkach atmosferycznych, gdzie nawierzchnia autostrady była mokra, zachował dosyć dużą odległość od poprzedzającej ciężarówki. W ten sposób mógł całkiem bezpiecznie zatrzymać zestaw, gdy wymagała tego sytuacja na drodze.

Duże obniżki dozwolonej prędkości na autostradach
fot. freepik.com – roman_babakin

Niestety w polskich realiach ruchu drogowego taka postawa ciągle bywa rzadkością i jazda na zderzaku jest tym, co widujemy zarówno wśród kierowców pojazdów ciężarowych, jak i samochodów osobowych. Istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, gdy mamy ograniczoną przejrzystość powietrza, są włączone światła mijania, a w sytuacji spowolnienia na drodze szybkiego ruchu lub poza miastem włączone światła awaryjne. Jeśli jesteśmy ostatnim pojazdem w kolumnie, która zwolniła.

To, co zrobiła ta dwójka ludzi szokuje!

Emocje niemal zawsze są złym doradcą, a ludzie, jako istoty emocjonalne bardzo często im ulegają. Dotyczy to niemal każdego z nas. Jednak na tym nagraniu przekroczono granice odpowiedzialności i bezpieczeństwa w sposób brawurowy. Omawianie prywatnych spraw, których do końca nie znamy, wychodzenie z auta i spacerowanie po pasie ruchu na autostradzie, to jest coś szokującego. Na szczęście udało się uniknąć tragedii z udziałem innych uczestników ruchu.

Praktycznie zawsze opuszczanie pojazdu na drodze szybkiego ruchu i przemieszczanie się po jezdni bez kamizelki odblaskowej to duże ryzyko. Sporo również ryzykowali kierowcy, którzy zdecydowali się podejść do kobiety i mężczyzny. Co prawda nie znamy kontekstu całej sytuacji na drodze, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa warto byłoby ubrać kamizelkę odblaskową, nawet na chwilę. Całość nagrania zobaczycie poniżej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News