PILNE: Szczepienia przeciwko małpiej ospie i motoryzacja - zapadły pierwsze decyzje! Co dalej?

PILNE: Szczepienia przeciwko małpiej ospie i motoryzacja - zapadły pierwsze decyzje! Co dalej?

paszport covidowy

Podaj dalej

Można postawić sobie zasadnicze pytanie: Jaki związek z motoryzacją mają szczepienia przeciwko małpiej ospie? Ostatnie dwa lata pandemii koronawirusa miały ekonomiczny wpływ również na rynek motoryzacyjny. W związku z tym baczne i spokojne przyglądanie się sytuacji ma sens.

Dwa lata doświadczenia z pandemią koronawirusa pokazuje, jak mocno złożonym i delikatnym systemem jest światowa gospodarka. Zerwane łańcuchy dostaw odbijają się na produkcji samochodów do dnia dzisiejszego, a wywołana sztucznym dodrukiem pieniądza inflacja ma wpływ na życie każdego z nas. W związku z tym, czy medialne podkręcanie tematu nowej choroby ma jakikolwiek sens?

Rynek motoryzacyjny się zmienił

W pewien sposób dokonaliśmy regresu na rynku motoryzacyjnym. Całkiem głośne były przykłady cen używanych samochodów, które kształtowały się na poziomie zbliżonym do fabrycznie nowych egzemplarzy. Tylko z tego powodu, że były one dostępne w przeciwieństwie do oferty salonów samochodowych, która momentami świeciła pustkami.

Ze względu na trudniejszą sytuację ekonomiczną ludzie zwrócili się bardziej w stronę pojazdów używanych. Część kierowców wstrzymała się z zakupem innego auta. To również ma wpływ na ilość i stan techniczny używanych aut. Jest mniejszy wybór i zdecydowanie trudniej znaleźć coś dla siebie w dobrej cenie.

Niewielki cień szansy na poprawę nastrojów

W związku z tym, że aktualnie sprawy związane z koronawirusem są w miarę uporządkowane, świat stara się wrócić do normalności na jeszcze większą skalę. Następną przeszkodą w drodze do wcześniejszego układu jest obecnie sytuacja na Ukrainie. Zamknięte fabryki samochodów na terenie Rosji i Ukrainy są swego rodzaju ciosem dla rynku motoryzacyjnego. Koncerny z pewnością będą chciały odrobić poniesione na rynku rosyjskim straty. Więc trzeba się nastawić na kolejne wzrosty cen nowych samochodów, ponieważ wszelkie koszty firm najczęściej przenosi się na klientów.

Szczepienia przeciwko małpiej ospie bez znaczenia?

Jak informuje portal Puls Medycyny – Agencja Wykonawcza Komisji ds. Zdrowia i Cyfryzacji, jako jeden z organów Unii Europejskiej rozpoczęła zakup szczepionki przeciwko małpiej ospie. Aktualnie trudno mówić o nakazie szczepienia. Są to na razie działania, które mają dać szanse najbardziej narażonym na ciężki przebieg małpiej ospy na łagodne przejście choroby. W związku z tym z aktualnym konsensusem naukowym – trzeba zachować spokój.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News