PILNE: Sieć e-biletów autostradowych powiększa się! Zapłacisz za drogi dużo łatwiej!

PILNE: Sieć e-biletów autostradowych powiększa się! Zapłacisz za drogi dużo łatwiej!

prędkość minimalna mandat

Podaj dalej

Jazda samochodem wiąże się z kosztami, jednym z nich z pewnością są drogi płatne. Część kierowców unika ich, jak ognia, inni chętnie płacą za przejazd trasami szybkiego ruchu. Aktualnie sieć dystrybutorów e-biletów autostradowych ma nowych partnerów. Dzięki temu można zapłacić dużo łatwiej i szybciej za przejazd autostradą!

Kolejki na bramkach i konieczność płacenia za bilet autostradowy gotówką, dopiero w dalszej kolejności kartą odeszły do przeszłości. W cyfrowym świecie szereg rozwiązań ma ułatwić zadanie przedsiębiorstwom i jednocześnie wspomóc też klientów, wedle zasady – człowiek szybko przyzwyczaja się do wygodnych rzeczy.

Jak kupić bilet autostradowy?

Mamy kilka możliwości zakupu biletu autostradowego. Klienci mogą wybierać pośród tradycyjnej papierowej formy dostępnej na wybranych stacjach paliw Orlen, a także Lotos. Do dyspozycji jest również elektroniczna wersja. W tym przypadku można skorzystać z aplikacji mobilnych lub strony internetowej etoll.gov.pl. System pozwala kupować bilety z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, a sam okres ważności dokumentu to 48 godzin.

Duże obniżki dozwolonej prędkości na autostradach
fot. freepik

Sieć e-biletów autostradowych powiększa się

Pod koniec listopada do mediów dotarła informacja, że do sieci dystrybutorów e-biletów autostradowych dołączyły nowe podmioty. Teraz za pośrednictwem aplikacji Yanosik, Autokonto, a także przez bankowość mobilną Banku Millenium możemy zapłacić za dwa odcinki autostrad: A2 – Konin Stryków i A4 – Wrocław – Sośnica.

Takie rozwiązania są przygotowaniem na przyszłość?

Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości do sieci płatnych dróg zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad dołączą następne odcinki. Wtedy konieczność opłaty będzie powszechniejsza, przez co zbudowanie wydajnego systemu obsługi większej liczby klientów na różnych platformach ma bardzo wiele sensu.

prawo jazdy teren zabudowany miast ograniczenie prędkości prędkość autostrada
fot. freepik

Wiele krajów Unii Europejskiej dąży do tego, żeby migracja ludzi po kontynencie była w największym stopniu monitorowana. Taka wiedza może okazać się użyteczna dla władzy, chociażby pod kątem nałożenia obowiązkowych podatków za nadmierną emisję szkodliwych substancji do atmosfery, jeśli poruszamy się po drogach ponadprzeciętnie często.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News