PILNE: Rząd zapowiedział obniżki cen! Szczegóły projektu poznamy w przyszłym tygodniu!

PILNE: Rząd zapowiedział obniżki cen! Szczegóły projektu poznamy w przyszłym tygodniu!

pieniądze mandat

Podaj dalej

Podwyżki cen powoli są naszą codziennością. Istnieje niewiele obszarów, w których ceny spadają na skutek pozytywnych zmian w gospodarce. Rząd zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu przedstawi szczegóły projektu, który ma spowodować spadek cen w jednym z kluczowych obszarów transportu.

Samochód jest dobrem powszechnym, ale jednocześnie korzystanie z transportu ciągle jest czymś, co generuje spore wydatki. Ludzie poszukują alternatywy dla jazdy autem. Przesiadają się do komunikacji miejskiej, korzystają z wypożyczonych rowerów lub hulajnóg elektrycznych. Na dalszych trasach sytuacja się komplikuje, ponieważ substytutów szybkiej podróży, jaką gwarantuje samochód, nie ma zbyt wiele. Na pozycji lidera znajdują się autobusy dalekobieżne, nieco z tyłu jest również PKP.

Podwyżki cen biletów zszokowały opinię publiczną!

Na początku 2023 roku ogólnopolskie media obiegła informacja, że PKP zamierza podnieść ceny biletów. Dla najpopularniejszego rodzaju połączeń TLK/IC przewidziano wzrost na poziomie 11,8%. Z takich pociągów korzysta aż 90% pasażerów PKP. Oliwy do ognia dodała wypowiedź jednego z przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, który powiedział w emocjach, że bez wsparcia rządu podwyżki mogłyby sięgnąć nawet 50%!

Rząd zapowiedział obniżki cen!

Rzecznik rządu poinformował na antenie Polsat News, że po spotkaniu premira Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami PKP i wiceministrem aktywów państwowych, a także Andrzejem Adamczykiem – człowiekiem przynajmniej pośrednio odpowiedzialnym za podwyżki cen biletów, ustalono plan działania i pojawią się pozytywne zmiany. Najprawdopodobniej dojdzie do korekty cen. Aktualnie nie znamy szczegółów sprawy, mają one być przedstawione w przyszłym tygodniu.

Jeśli różnica w cenie biletów okaże się znaczna, bardzo możliwe, że podróż kolejami państwowymi stanie się konkurencją dla jazdy samochodem i autobusem. Aktualnie dla części podróżnych auto ciągle wypada najkorzystniej, chociażby ze względu na dużą elastyczność, jaką daje podróżowanie własnym środkiem transportu.

źródło: Polsat News

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News