PILNE: Realna groźba pustych półek w sklepach! Tak źle jeszcze nie było!

PILNE: Realna groźba pustych półek w sklepach! Tak źle jeszcze nie było!

PILNE: Realna groźba pustych półek w sklepach! Tak źle jeszcze nie było!

Podaj dalej

Najbliższa jesień i zima mogą być prawdziwym wyzwaniem dla wielu ludzi. Realna groźba pustych półek w sklepach, to coś więcej niż tylko pesymistyczne wizje świata. Za tym idą poważne argumenty, a pochodzą one wprost z fabryk!

Kryzys energetyczny wisi nad Starym Kontynentem niczym Miecz Damoklesa. Aktualnie Unia Europejska i jej mieszkańcy cieszą się z końcówki lata 2022, zastanawiają nad tym, co przyniesie rok szkolny, a dopiero w dalszej kolejności nad tym, jak sobie poradzimy późną jesienią, zimą i wiosną. Tymczasem głód energetyczny, jak powszechnie nazywa się potencjalny kryzys w Europie, ponownie daje o sobie znać.

Upadek transportu oznacza spore problemy!

Transport jest krwiobiegiem każdego państwa. Dzisiaj coraz mniej opłaca się utrzymywać wysokie stany magazynowe, ponieważ dobrze stworzony łańcuch dostaw umożliwia transport dóbr i usług niemal bez potrzeby ich długotrwałego składowania. Niestety to wszystko działa do czasu! Jeśli występują spore problemy z realizowaniem transportu, puste półki w sklepach pojawią się bardzo szybko, a to jest prosta droga do zamieszek i destabilizacji społeczeństwa.

adobestock

Wysokie ceny paliw to jest początek

Wcześniej mówiło się o tym, że wysokie ceny paliw są dla transportu poważnym ciosem, ponieważ wzrost kosztów coraz trudniej pokryć przez ceny oferowane na giełdzie za poszczególne transporty. W skrócie cena za przewóz towaru była na granicy opłacalności całego przedsięwzięcia. Tymczasem okazuje się, że to nie cena paliwa w formie oleju napędowego, jest prawdziwym niebezpieczeństwem, a cena gazu!

Realna groźba pustych półek!

Jak podaje niemiecka firma SKW, która odpowiada za produkcję między innymi AdBlue u naszych zachodnich sąsiadów, nastąpiło czasowe wstrzymanie produkcji odczynnika, ponieważ ceny gazu i poniesione z tego tytułu koszty przekraczają możliwości finansowe przedsiębiorstwa. Firma czeka na decyzję rządu. Niemiecki rynek transportowy obawia się, że jeśli przerwa w produkcji AdBlue potrwa dłużej i skończą się zapasy, transport praktycznie stanie, ponieważ ciężarówki muszą mieć w zbiornikach AdBlue, żeby mogły one poprawnie działać! Jeśli zabraknie możliwości przewozu towarów, w Niemczech groźba pustych półek, jest realna, jak nigdy wcześniej.

AdBlue tankowanie
fot: oktan24.pl

 

źródło: Trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News