PILNE: Ponad 2000 złotych miesięcznie dla osób samotnych! Kto może dostać takie pieniądze?!

PILNE: Ponad 2000 złotych miesięcznie dla osób samotnych! Kto może dostać takie pieniądze?!

dodatek pieniadze finanse

Podaj dalej

Wsparcie socjalne może przybierać różne formy. Ponad 2000 złotych miesięcznie dla osób samotnych to jeden z najnowszych pomysłów polityków! Kto, gdzie i dlaczego może niebawem otrzymać takie pieniądze?

Coraz więcej ludzi przyzwyczaiło się do tego, że ich życie codzienne wspiera państwo. Dodatki finansowe z różnych powodów są bardzo dobrym argumentem tuż przed wyborami i w mniemaniu polityków pełnią one funkcję leku na całe zło problemów społecznych. Efekt widać przy urnach wyborczych, dlatego zupełnie oczywiste jest to, że w obietnicach politycy przekraczają coraz bardziej kolejne granice.

Niedobór rąk do pracy

Większość gospodarek świata funkcjonuje na podstawie dóbr i usług wypracowanych przez ich uczestników – ludzi. Im więcej rąk do pracy, a system gospodarczy działa wydajnie, tym lepiej. Chociażby ze względu na konstrukcję systemu emerytalnego, który w swoich podstawach wykorzystuje fakt, że młodsze pokolenia finansują emeryturę ludziom starszym.

badanie trzeźwości alkohol alkomat pracodawca pracownik praca w pracy
fot. pixabay

Poza tym istnieją branże, w których luka pokoleniowa jest coraz większa. Kierowcy zawodowi to w dużym odsetku ludzie w średnim wieku i starsi. Przechodzą oni na emerytury, a w ich miejsce pojawia się mniej kandydatów do pracy. Niedobór rąk do pracy zmusza polityków do aktywizacji ludzi samotnych.

Ponad 2000 złotych dla osób samotnych!

Osoby samotne, które funkcjonują w ograniczony sposób w społeczeństwie, można uznać za niewykorzystany potencjał. Konieczność posiadania dzieci wynika z konstrukcji systemu emerytalnego, jednak nie dla wszystkich jest to oczywista droga. Pod presją społeczną ludzie wycofują się z życia towarzyskiego i zaczynają prowadzić życie samotnika.

dodatek praca pieniadze
fot. freepik

W związku z tym rząd Korei Południowej planuje osobom samotnym, które spełnią określone kryteria dać ponad 2000 złotych, aby taki zastrzyk gotówki zachęcił ich do wychodzenia z domu, robienia zakupów i uczestniczenia w życiu społecznym. Problem samotności w krajach Azji jest bardzo duży, dlatego władze chcą go rozwiązać.

Część ekspertów ma wątpliwości, czy dodatkowa gotówka zwiększy zainteresowanie życiem towarzyskim, być może efekt będzie odwrotny i pewna grupa osób zdecyduje się żyć samotnie dla korzyści finansowych.

źródło YouTube / Nie wiem, ale się dowiem

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News