PILNE: Pieniądze za wyłączenie pralki lub zmywarki! Rusza wyjątkowy program!

PILNE: Pieniądze za wyłączenie pralki lub zmywarki! Rusza wyjątkowy program!

Polacy z szansą na dopłaty na paliwa dla domu

Podaj dalej

Ceny energii elektrycznej dla mieszkańców tej zimy mogą być katastrofalnie wysokie. Dlatego pojawił się program wręczenia ludziom pieniędzy za wyłączenie pralki lub zmywarki! Wszystko po to, aby uniknąć przerw w dostawach energii w czasie najtrudniejszej sytuacji.

Od wielu lat wiadomo, że pieniądze działają bardzo motywacyjnie, dlatego wręczenie ich za „dobre zachowanie”, zawsze jest mile widziane przez społeczeństwo. Osobną kwestią są skutki takiej polityki, ponieważ tworzenie pieniądza bez jakiegokolwiek pokrycia negatywnie wpływa na obniżanie się inflacji. W tym przypadku wydaje się, że to cel uświęca środki, gdy sytuacja energetyczna państwa jest trudna.

Tymczasowe wyłączenia  prądu

Kilka lat temu tymczasowe wyłączenia prądu mogły kojarzyć się wyłącznie z krajami upadłymi lub o dużej gęstości zaludnienia, jak Indie. Niestety takie ryzyko istnieje obecnie na terenie Starego Kontynentu. Z tym problemem może borykać się Wielka Brytania, która sprowadza część prądu z Francji. Niestety francuskie elektronie jądrowe znajdują się w większości w konserwacji i aktualnie nie są aktywne. W związku z tym Zjednoczone Królestwo poszukuje sposobów na obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną.

dodatek na prąd
Pixabay/Gerd Altmann

Założenia programu poznamy dzisiaj!

Aktualnie niewiele wiadomo na temat programu zaproponowanego przez National Grid. Sky News podaje, że gospodarstwa domowe, które zdecydowały się na udział w tej inicjatywie, mają być zachęcone między innymi przez korzyści finansowe do używania piekarników elektrycznych, pralek i zmywarek w określonych godzinach.

W ten sposób zapotrzebowanie na energię ma zostać rozłożone równomiernie i nie doprowadzi do przeciążenia sieci. Demand Flexibility Service tak nazywa się program, już raz był testowany. We wtorek mają pojawić się jego najnowsze założenia. Czy w Polsce gratyfikacje finansowe za ograniczenie zużycia prądu też spotkałby się z zainteresowaniem Polaków? Najprawdopodobniej tak, jednak nic nie wskazuje na to, aby były takie plany.

źródło: Sky News

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News