PILNE: Paliwo jest zbyt drogie! Pojawił się głos w tej sprawie!

PILNE: Paliwo jest zbyt drogie! Pojawił się głos w tej sprawie!

diesel benzyna ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw są tematem społecznych dyskusji niemal na całym świecie. Ludzie zastanawiają się nad tym, skąd bierze się tak duży wzrost cen na stacjach i starają się oni znaleźć przyczynę. Kolejna wpływowa osoba zdecydowała się wypowiedzieć w tej sprawie.

Wiadomo niemal od zawsze, że wzrost ceny paliw przekłada się na podwyżki niemal każdego produktu i usługi na terenie kraju. Paliwo jest jednym z najważniejszych elementów sprawnie działającej gospodarki i im jest ono tańsze, tym jest lepiej dla mieszkańców danego państwa. Niestety szalejąca na świecie inflacja, wojna Rosji z Ukrainą i obawy o światową recesję, mają być jednymi z argumentów, które uzasadniają podwyżki.

Raport UOKiK w Polsce dał wiele odpowiedzi

Kilka dni temu do publicznej wiadomości udostępniono raport UOKiK, który dotyczy poziomu cen paliw w Polsce. Wnioski z opracowanej publikacji można przeczytać tutaj. Być może są one dla wielu osób, zaskakujące, ale funkcjonujemy w takiej, a nie w innej rzeczywistości makroekonomicznej i na niektóre rzeczy, jako kraj nie mamy wpływu. Mimo tego pytania się mnożą, nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Unii Europejskiej.

Niemcy zmagają się z coraz większym kryzysem gospodarczym

Konflikt pomiędzy Ukrainą i Federacją Rosyjską dla wielu europejskich państw jest prawdziwym problemem. Przekonuje się o tym gospodarka Republiki Federalnej Niemiec, która w tym roku złapała, przysłowiową ekonomiczną zadyszkę i część procesów działa zdecydowanie słabiej, niż wcześniej zakładano. Stąd również w Niemczech zaczęły się pojawiać pytania, dlaczego Niemcy muszą płacić tak dużo za paliwo?

Niemcy dopłacą do zakupu nowego Diesla

Paliwo jest zbyt drogie! Głos zabrało ADAC

Jak podaje portal e-petrol na łamach niemieckiego dziennika „Bild” rzecznik ADAC uważa, że po przeanalizowaniu zysków koncernów paliwowych w tym roku oraz ceny, jaką należy zapłacić za baryłkę ropy na światowych rynkach, to benzyna jest zbyt droga. Dodatkowo przedsiębiorstwa bardzo niechętnie przenoszą obniżki w cenie paliwa na stacje, przez co spadek kosztów litra benzyny lub oleju napędowego jest wolniejszy, niż wskazuje na to logika.

źródło: e-petrol

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News