PILNE: Nowe znaki drogowe! Gdzie są i co symbolizują?! Sprawdź!

PILNE: Nowe znaki drogowe! Gdzie są i co symbolizują?! Sprawdź!

PILNE: Nowe znaki drogowe! Gdzie są i co symbolizują?! Sprawdź!

Podaj dalej

Od czasu do czasu na drogach pojawiają się nowe znaki drogowe. Jeśli są one dla nas zaskoczeniem, zupełnie nieświadomie możemy złamać przepisy ruchu drogowego. Dlatego dobrze jest regularnie aktualizować sobie wiedzę o tym, co pojawiło się przy drogach w całej Europie.

Polska jest krajem, gdzie systematycznie powraca dyskusja na temat ilości obowiązujących znaków drogowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o znaki pionowe, których natężenie na krótkim odcinku drogi może być po prostu duże, a co gorsza mogą być one ze sobą w sprzeczności. Często zdarza się również tak, że ich czytelność pozostawia wiele do życzenia. W teorii mamy obowiązek znać wszystkie znaki drogowe na terenie Polski. Podobnie sytuacja wygląda, gdy wybieramy się w zagraniczną podróż.

Warto poznać podstawy

Większość przepisów ruchu drogowego na terenie Starego Kontynentu jest bardzo zbliżona do siebie. Pojawiają się jednak drobne różnice, które mogą być podstawą do wystawienia mandatu karnego. Dlatego, jeśli wybieramy się w podróż samochodem do innego państwa, dobrze jest poznać tamtejsze podstawy ruchu drogowego. Najpopularniejsze kierunki turystyczne mają obszerną ilość artykułów w sieci. Dzięki nim można dowiedzieć się, jakie jest wymagane wyposażenie samochodu i inne ważne czynniki.

Nowe znaki drogowe!

Hiszpania poinformowała, że przy drogach mniej więcej w okolicy połowy roku pojawią się nowe znaki drogowe. Aktualnie możemy zobaczyć ich projekty. Najprawdopodobniej trafią one na jezdnie w identycznej formie. W internecie możemy znaleźć kilka przykładowych grafik oraz krótkie wyjaśnienie, czego dotyczy symbolika.

Znak P-35

Jednym z prezentowanych wątków jest znak oznaczony jako P-35 – jego zadaniem jest ostrzeganie kierujących o zbliżaniu się do fragmentu drogi, gdzie pojazdy często zmieniają kierunek. Co może być przyczyną kolizji. Innym przykładem jest również znak P-33, który wskazuje na ograniczoną widoczność. Zaburzona przejrzystość powietrza może być przez dym, deszcz, mgłę i śnieg.

Znak P-33 / źródło DGT

Z punktu widzenia polskich kierowców może być ważny również znak R-120, który określa granice Stref Niskiej Emisji. Pod tym znakiem najprawdopodobniej znajdą się również szczegółowe informacje dotyczące nakazów i zakazów.

Znak R-120 / źródło: DGT

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News