PILNE: Niemieckie stacje paliw mogą być zamknięte?! Wszystko przez polskie ceny

PILNE: Niemieckie stacje paliw mogą być zamknięte?! Wszystko przez polskie ceny

Stacje paliw nie pokażą ceny za litr

Podaj dalej

Dzisiaj cena paliwa jest bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na wybór konkretnej stacji. Niemieckie punkty sprzedaży oleju napędowego i benzyny alarmują o bardzo słabej sytuacji finansowej!

Większość ludzi stara się rozsądnie zarządzać domowym budżetem. Dlatego zupełnie naturalny wydaje się fakt, że gdy mamy do wyboru produkty podobnej jakości, wybierzemy tę firmę, która oferuje je taniej. W przypadku polskiego rynku paliw możemy mówić o relatywnie niewielkich różnicach w cenie z perspektywy Polaków, jednak dla Czechów i Niemców cena na polskim dystrybutorze robi różnicę.

Niemieckie stacje przegrywają z polską ofertą?

Klienci są „szefem” każdej firmy, ponieważ od ich decyzji zależy, czy dane przedsiębiorstwo przetrwa. Niemcy, którzy mieszkają przy granicy z Polską, są zgodni, że tankowanie paliwa na terenie Rzeczypospolitej ma ekonomiczny sens. W niektórych miejscach różnica na korzyść polskich stacji paliw sięga nawet 60 euro centów. Takie dane podał portal e-petrol.pl. Zmiana kierunku ze strony kierowców ma swoje określone konsekwencje dla niemieckich stacji. Zaczynają one przegrywać z polską ofertą, przez co ich sytuacja finansowa zbliża się niebezpiecznie do bankructwa.

diesel benzyna stacja

Sprzedaż paliwa to dopiero początek

Czasy, w których stacje paliw zajmowały się wyłącznie sprzedażą benzyny, oleju napędowego i LPG odeszły do przeszłości. Teraz większość punktów z logiem różnych koncernów naftowych jest punktami wielousługowymi. Od oferty gastronomicznej przez spożywczą na sprzedaży akcesoriów do samochodów kończąc. Taki model biznesowy sprawia, że brak klientów przekłada się na niską rentowność całej stacji paliw. Wszystko przez to, że sprzedaż benzyny, czy diesla to jedynie część wszystkich zysków.

Nawet 400 stacji z widmem bankructwa

Z perspektywy niemieckiego rynku paliw sprawa wygląda całkiem poważnie. Niskie ceny po polskiej stronie, które utrzymują się już dłuższy czas, mają wpływ na funkcjonowanie około 400 stacji zbudowanych przy granicy z Polską. Jeśli sytuacja utrzyma się jeszcze przez pewien czas, realnie nad tymi punktami usługowymi pojawi się widmo bankructwa. Dlatego pojawił się pomysł wsparcia ze strony rządu. W ten sposób przetrwają oni trudny ekonomicznie czas bez ryzyka zamknięcia.

informacje kierowcy ceny na stacjach paliw diesel benzyna
fot. pixabay

 

Źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News