PILNE: Nawet 100% pracowników w tej branży straci pracę! Przerażające prognozy!

PILNE: Nawet 100% pracowników w tej branży straci pracę! Przerażające prognozy!

PILNE: Nawet 100% pracowników w tej branży straci pracę! Przerażające prognozy!

Podaj dalej

Trywialnie można powiedzieć, że jedyną stałą rzeczą w życiu człowieka jest zmiana. Obecnie funkcjonujemy w świecie gwałtownych przemian, a jedna z nich w najbliższej przyszłości może niemal całkowicie pozbawić ludzi pracy! Jakie zmiany widać na horyzoncie?

W przeszłości ludzkość była świadkiem rewolucji przemysłowej, dzisiaj możemy mówić bardziej o rewolucji technologicznej, która nadchodzi coraz większymi krokami. Przemysł nadal jest znaczącą gałęzią gospodarki, jednak w wielu innych branżach coraz szybciej widoczne są zmiany, które być może zmienią w nich sposób pracy na długie lata lub nawet na zawsze.

Poszukiwanie odpowiednich narzędzi

Idea wielu firm jest bardzo prosta – maksymalnie zwiększyć zysk i ograniczyć koszty do minimum. Jednym ze sposobów na realizację tego pomysłu ma być postępująca automatyzacja. Bardzo dobrze widać to w motoryzacji, gdzie od wielu lat trwają pracę nad autonomicznymi pojazdami. Lub przynajmniej takimi, w których kierowca otrzymuje bardzo duże wsparcie od szeregu systemów bezpieczeństwa. Mniej wypadków i terminowość dostaw, to ograniczone koszty dla firmy. Na tę chwilę jednak branża transportowa tak zaawansowane rozwiązania ma w fazie testów i na razie, kierowcy mogą czuć się bezpieczni o swoje zatrudnienie.

kary kierowcy transport ciężarówka
Freepik

Nawet 100% pracowników straci pracę!

Nieco inną perspektywę mają pracownicy magazynowi. Szczególnie placówki zajmujące się e-commerce myślą o tym, aby cały proces wydawania paczek i ich dystrybucji zautomatyzować. W ten sposób firma ograniczy koszty pracowników do minimum. Optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia firm, jest to, aby zredukować etaty o 100%.

Perspektywy na tę chwilę wydają się mało optymistyczne, jednak jak podaje portal trans.info, istnieje jeden ważny element, który powstrzymuje przedsiębiorstwa przed tak drastycznymi zmianami. Chodzi przede wszystkim o koszty, ponieważ przebudowanie magazynu w ten sposób jest bardzo drogie i może nie dać oczekiwanych rezultatów.

diesel euro strefy czystego transportu strefa samochód zakaz wjazdu
fot. pixabay

Istnieją prognozy, które mówią o redukcji etatów w magazynach o 30, 40 lub nawet 50% w przeciągu najbliższych 5-10 lat. W związku z tym przy planowaniu swojej kariery zawodowej w miarę możliwości warto, jest mieć to na uwadze.

źródło: trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News