PILNE: Musisz szczególnie uważać przez 45 dni! Pośpiech nie będzie opłacalny!

PILNE: Musisz szczególnie uważać przez 45 dni! Pośpiech nie będzie opłacalny!

mandat dla kierowcy policja radiowóz

Podaj dalej

W piątek 13 stycznia wiele osób ruszyło na ferie zimowe. W tym czasie musisz szczególnie uważać przez 45 dni. Nadmierny pośpiech może oznaczać problemy! Lepiej zdjąć nogę z gazu i z wyprzedzeniem zaplanować podróż.

Ferie zimowe są czasem zwiększonego ruchu na drogach. Poszczególne województwa mają swoje kilkanaście dni odpoczynku. Dlatego główne szlaki komunikacyjne są zdecydowanie bardziej obciążone. Przepustowość ruchu spada, a co za tym idzie czas przejazdu może różnić się od tego sugerowanego przez nawigację. Zwiększa się natomiast ryzyko wypadków na drogach, które mogą być przyczyną dodatkowych korków.

Planuj podróż z wyprzedzeniem!

Wypoczynek powinien być czasem przede wszystkim relaksu, dlatego nadmierny pośpiech w tym czasie nie jest wskazany. Podczas planowania podróży do naszego miejsca docelowego, warto nie tylko polegać na nawigacji i sugerowanej przez nią trasie, ale także poszukać dróg alternatywnych. Bardzo często podróż szosami krajowymi lub wojewódzkimi będzie fajną przygodą i krajobrazową wycieczką. Jest to ciekawa odmiana dla „jazdy w tunelu”, jakiej możemy doświadczyć podczas poruszania się ekspresówkami i autostradami pośród ekranów, które izolują od widoków.

nawigacja google maps mapy
fot. pixabay

Pamiętaj o punktach karnych i wysokich mandatach

Niby truizm, ale czasami chęć nadrobienia straconych minut w korku, może być silniejsza. Od 2022 roku punkty karne zostają na naszym koncie przez dwa lata. Dodatkowo po przekroczeniu maksymalnej liczby punktów karnych jesteśmy zobowiązani odbyć kurs redukujący liczbę punktów karnych. Pozostaje pytanie, czy dla kilkunastu minut warto ryzykować?

Musisz szczególnie uważać przez 45 dni!

Od 16 stycznia oficjalnie ruszają ferie zimowe 2023! W tym czasie przez około 45 dni kierowcy muszą uważać na większą ilość patroli policji. Dodatkowo pod szczególnym nadzorem będą autobusy przewożące dzieci. Kontrola stanu technicznego autokaru oraz trzeźwości kierowcy, będzie standardową procedurą.

cisnienie opony wydatki na paliwo i mandaty
Policja Pułtusk

Warto pamiętać, że każdy ma prawo zgłosić autokar lub bus turystyczny do kontroli. Jest to wyłącznie oznaka troski o bezpieczeństwo najbliższych i innych użytkowników drogi. Kilkanaście dodatkowych minut oczekiwania na podróż nie powinno być dla nikogo wielkim problemem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News