PILNE: Możesz dostać ponad 1800 złotych mandatu, jeśli Cię złapią! Kierowcy protestują!

PILNE: Możesz dostać ponad 1800 złotych mandatu, jeśli Cię złapią! Kierowcy protestują!

PILNE: Możesz dostać ponad 1800 złotych mandatu, jeśli Cię złapią! Kierowcy protestują!

Podaj dalej

Wzrost cen w taryfikatorze mandatów jest od wielu miesięcy faktem i musimy się do tego przyzwyczaić. Jednak przepisy pozbawione odrobiny empatii oraz zrozumienia dla innych ludzi funkcjonują również w innych państwach. Jeśli wybierasz się do Włoch na wakacje, warto wiedzieć o pewnym wykroczeniu.

Podróże samochodem na wakacje są ciągle jednym z najpopularniejszych środków transportu. Autem wybieramy się na wypoczynek nad Bałtyk, jedziemy w Karkonosze lub w Tatry. Zdarza się również, że zapuszczamy się zdecydowanie dalej i odwiedzamy państwa, gdzie walutą jest euro. Tam praktycznie każde wykroczenie w przeliczeniu na złotówki, jest sporym wydatkiem.

Używanie klimatyzacji wymaga rozwagi

Powstało szereg poradników, które opisują, jakie negatywne skutki dla zdrowia ma złe używanie klimatyzacji w samochodzie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, kliknij tutaj. W skrócie, jeśli przesadzimy z różnicami temperatur pomiędzy wnętrzem pojazdu, a temperaturą na zewnątrz, wprost prosimy się o kłopoty zdrowotne w postaci przeziębienia. Jednak są takie sytuacje, w których używanie klimatyzacji, także na postoju to absolutna konieczność.

Włoskie upały potrafią być mordercze!

Ludzie odpowiedzialni za tworzenie przepisów bardzo często zakładają idealne warunki, które w życiu występują bardzo rzadko lub wręcz w ogóle. Dlatego często dochodzi do sytuacji, gdzie literalne przestrzeganie przepisów prawa, może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci!

wakacje

Chodzi tutaj o wysokie temperatury, które o tej porze roku potrafią odebrać życie, jeśli nie zadbamy o odpowiednie schłodzenie organizmu. W związku z tym ludzie, którzy muszą przebywać w samochodach lub pojazdach ciężarowych, chłodzą się przy użyciu klimatyzacji. Jej uruchomienie niemal zawsze wiąże się z włączeniem silnika. Niestety włoskie przepisy zabraniają postoju z uruchomionym motorem i mamy pewnego rodzaju paradoks.

Ponad 1800 złotych mandatu!

Z drugiej strony, jak podaje między innymi portal trans.info, włoska policja bywa bezwzględna dla kierowców ciężarówek, którzy w poszukiwaniu chłodu w kabinie mają włączony silnik i klimatyzację. Zdarza się, że wystawiony mandat karny przekracza nawet 400 euro! Warto o tym pamiętać, jeśli wybieramy się na wakacje do Włoch i chcemy nieco schłodzić się w samochodzie.

Źródło: trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News