PILNE: Masz konto w tych bankach?! Czekają na Ciebie problemy!

PILNE: Masz konto w tych bankach?! Czekają na Ciebie problemy!

kryzys zakupy ceny pieniądze deficyt towaru

Podaj dalej

Współcześnie pieniądz w większości przypadków jest wyłącznie cyfrowym zapisem na koncie, z którym mogą być realne problemy. Kilka banków w Polsce poinformowało klientów o swoich problemach. Masz konto w jednym z nich?

Płatność kartą kredytową lub debetową jeszcze kilkanaście lat temu była przejawem luksusu i nowoczesności. Dzisiaj regulowanie należności przy pomocy smartwatcha czy telefonu przestaje robić wrażenie. Bezgotówkowy świat ma wiele zalet, które doceniamy na co dzień, jednak od czasu do czasu zdarzają się też kłopoty. Ograniczony dostęp do pieniędzy jest dużym stresem, kto musi się na niego przygotować?

Płatność BLIK nie dla wszystkich!

Zakupy w sieci i płatność BLIK – brzmi dobrze, ponieważ wystarczy tylko kliknięć, żeby sfinalizować transakcję. Niestety nie każdy będzie mógł cieszyć się z tej funkcji. Jak poinformował bank Santander – jego klienci muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ z soboty na niedzielę (25-26 marca) niedostępna będzie funkcja BLIK. Takie utrudnienie ma potrwać od godziny 23:30 do 06:00.

nie wolno udostępniać publikować zdjęcia filmy wojsko polskie informacje
fot. pixabay

Masz konto w tym banku? Współczujemy!

Poważny test na wyrozumiałość przygotował dla swoich klientów ING Bank Śląski. Jak czytamy z soboty na niedzielę (25-26 marca) w godzinach od 23:30 do 06:30 wystąpią czasowe ograniczenia w dostępie do niektórych usług. Chodzi tutaj przede wszystkim o:

  • funkcjonowanie bankomatów i wpłatomatów
  • system bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej,
  • system bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej,
  • płatności Blik,
  • przelewy ekspresowe,
  • płatności internetowych za pomocą Płać z ING,

Warto mieć przy sobie trochę gotówki

Chociaż bankowość internetowa i cyfrowy pieniądz są bardzo wygodne, w takich sytuacjach pokazują swoją wadę. Gotówka sama w sobie jest zawsze sprawna. Szczególnie w podróżach dobrym pomysłem jest trzymanie w portfelu takiej liczby pieniędzy, która pozwoli nam zatankować większą ilość paliwa, czy wykupić sobie posiłek. Kilka banknotów waży niewiele, jednak ich wartość w kryzysowej sytuacji lub w przypadku awarii banku, jest wręcz bezcenna!

pensja portfel pieniadze
fot. freepik

źródło: biznes.interia.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News