PILNE: Masz konto na Netflix? Uważaj na tę wiadomość, możesz stracić pieniądze!

PILNE: Masz konto na Netflix? Uważaj na tę wiadomość, możesz stracić pieniądze!

PILNE: Masz konto na Netflix? Uważaj na tę wiadomość, możesz stracić pieniądze!

Podaj dalej

Jeszcze kilka lat temu trudno było sobie wyobrazić jedną platformę, która zaoferuje dostęp do filmów dokumentalnych i seriali. Dzisiaj Netflix zagościł w wielu domach i dla sporej grupy osób jest miejscem relaksu oraz rozrywki. To starają się wykorzystać oszuści, którzy przez wysyłane wiadomości chcą wykraść wasze pieniądze.

Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne. Jeśli chcemy, żeby nasze dane, które udostępniamy na stronach bankowych i w sklepach internetowych były bezpieczne, musimy zachować ostrożność. Od wielu lat wiadomo, że bezkrytyczna wiara w każdą wiadomość, jaką dostajemy, może skończyć się sporymi problemami. Jednak ludzie nadal przestają analizować część komunikatów. Na tym zaufaniu do międzynarodowych firm bazują oszuści.

Znane logo budzi wiarygodność

Jeśli korzystamy z usług znanej firmy na terenie kraju lub o wręcz międzynarodowym zasięgu, ufamy jej i każdą informację otrzymaną od niej w formie telefonu, maila lub SMS-a, uważamy za wysłaną bezpośrednio z centrum obsługi klienta. Jednak nie w każdym przypadku jest to prawda! Jeśli musimy dopłacić jakąś należność do zamówienia, kliknąć w podejrzanie wyglądający link, albo podać wrażliwe dane w postaci numeru karty płatniczej, adresu e-mail lub imienia i nazwiska, bez wyraźnego, racjonalnego powodu, może to być próba oszustwa.

samochód kradzież kradzieże aut auto litwa
fot. pixabay

Sprawdzaj, zanim podejmiesz decyzję!

Jeśli otrzymaliśmy maila z prośbą o podjęcie szeregu działań od banku lub z firmy, gdzie mamy wykupioną subskrypcję na daną usługę, gdy mamy wątpliwości, warto to sprawdzić. Najlepiej jest wybrać najprostszą drogę i skontaktować się z biurem obsługi klienta, gdzie wprost dostaniemy informacje, czy faktycznie konkretne przedsiębiorstwo prowadzi taką kampanię informacyjną.

Masz konto na Netflix?! Uważaj na tę wiadomość!

Część użytkowników platformy streamingowej Netflix mogła dostać wiadomość o kłopotach z aktualną subskrypcją. Treść SMS-a może być różna, jednak najczęściej dotyczy ona zawieszenia subskrypcji. Cel jest jeden – wyłudzić od adresata tej wiadomości m.in. imię i nazwisko, adres e-mail, a także nr karty płatniczej. O takich nieprawidłowościach informuje między innymi portal Niebezpiecznik.pl, który jest specjalistą od bezpieczeństwa w sieci.

Netflix / YouTube

źródło: Niebezpiecznik.pl

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News