PILNE: Kontrowersyjna decyzja znanego producenta! Rosjanie będą zadowoleni?!

PILNE: Kontrowersyjna decyzja znanego producenta! Rosjanie będą zadowoleni?!

felga kolo opona

Podaj dalej

Gdy spora część świata zastanawia się, jak uprzykrzyć życie rosyjskiej gospodarce, niektórzy producenci podejmują kontrowersyjne decyzje. Czy na skutek takich działań Rosjanie będą zadowoleni?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, co jest dobre dla ogółu, gdy na skutek decyzji rządzących cierpią niewinne osoby. Mniej więcej z takiego założenia wyszedł jeden ze znanych producentów ogumienia. Niemiecka firma na przekór działalności większości przedsiębiorstw zagranicznych zdecydowała się utrzymać produkcję w swojej rosyjskiej filii. Takie postępowanie może budzić spore kontrowersje.

Sankcje nakładane na Rosję są dziurawe!

Do skutecznej ekonomicznie walki z zamożną w surowce Rosją potrzebujemy solidarności. Niestety z punktu widzenia tej koncepcji presji gospodarczej widać pewne niedociągnięcia. Surowce są bowiem krwioobiegiem większości państw świata, a Rosja jest jednym z największych sprzedawców ropy naftowej na świecie. Co za tym idzie dużo łatwiej może ona znaleźć kolejne rynki zbytu dla swoich produktów. Znajdują się one przede wszystkim poza Unią Europejską, gdzie państwa dalekie o widma konfliktu zbrojnego robią realne interesy z Rosją.

ceny żywność lekarstwa
fot. pixabay

W związku z tym solidarność wspólnoty międzynarodowej na rzecz izolacji Rosji, a także jej mieszkańców od reszty świata spaliła na panewce. Wydaje się, że na horyzoncie brakuje zauważalnych zmian, które mogą odmienić tę sytuację. Następny przykład pojawił się wprost od jednego z producentów opon.

Kontrowersyjna decyzja w obawie przed konfiskatą majątku?

Pojawiły się informacje, że firmy, które zdecydowały się wycofać z rosyjskiego rynku i zostawiły tam swoje fabryki oraz ludzi, muszą liczyć się z przejęciem majątków przez Rosję. W tej sytuacji niemiecki producent opon Continental deklaruje, że decyzja o wznowieniu produkcji ma na celu przede wszystkim ochronę miejsc pracy dla ponad 2,5 tysiąca osób zatrudnionych w fabryce. Wszelkie wytwarzane w tym miejscu opony mają mieć wyłącznie przeznaczenie cywilne.

wymieniasz-opony-u-wulkanizatora-uwazaj-
fot. freepik

Czy takie postępowanie jest słuszne? Trudno ocenić, ponieważ na konfliktach zbrojnych w zasadzie nie ma wygranych, są tylko sami przegrani. Co za tym idzie, czy decyzja tej firmy o pozostaniu w Rosji okaże się wizerunkowym strzałem w stopę?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News