PILNE: Klienci tego banku mają wypowiadane umowy! Trzeba zaakceptować nowe warunki

PILNE: Klienci tego banku mają wypowiadane umowy! Trzeba zaakceptować nowe warunki

gotówka pieniądze karta płatnicza płatności

Podaj dalej

Współcześnie Polacy żyją w wielu miejscach na świecie. W samej Europie mamy mniejszości w Niemczech, Niderlandach i na przykład w Belgii. Klienci jednego z banków mają wypowiadane umowy. Aby pozostać ich klientem, należy zaakceptować nowe warunki współpracy.

Banki postrzegane są jako instytucje, które przechowują nasze pieniądze, udzielają kredytów, jednak nie dają nam zbyt wiele zarobić na oszczędnościach i lokatach bankowych. Mają także skomplikowane zapisy, które powodują, że czytanie warunków umowy to jest prawdziwy dramat. Poziom złożoności zapisów jest celowy, ponieważ z jednej strony jest zabezpieczeniem natury prawnej, a po drugie ma nieco odstraszyć klienta od wgłębiania się w szczegóły.

Jedno konto przez wiele lat

Spora grupa osób ma jedno konto w banku przez wiele lat i raczej nie szuka innego rozwiązania. Dlatego jeśli pojawiają się zmiany w sposobie świadczenia usług, kart debetowych i naliczanych prowizji, najczęściej po prostu je akceptujemy. Są jednak ludzie, którzy pozostają w tej kwestii nieco w tyle, przez co bank musi podjąć za nich określone decyzje. W związku z tym część klientów niemieckiego DBK po prostu ma rozwiązywane umowy.

mandat karta kredytowa
Pixabay

Klienci tego banku mają wypowiadane umowy!

Jeśli masz konto bankowe w niemieckim DBK i było ono dotychczasowo bezpłatne. Karta Girocard przestała obowiązywać, a zgodnie z zapisami Federalnego Sądu Najwyższego wszelkie zmiany w OWU, które wprowadza bank muszą być zaakceptowane przez klienta. Jeśli ktoś nie zaakceptował nowych zmian, będzie z nim rozwiązana umowa. Dotyczy ona przede wszystkim bezpłatnych kart, jednak przy wpływach na konto na poziomie minimum 700 Euro miesięcznie nie wpływa na całkowite rozwiązanie umowy.

źródło: Hna.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News