PILNE: Kierowcy w przyszłym roku zapłacicie dużo więcej za OC! Na co się przygotować?!

PILNE: Kierowcy w przyszłym roku zapłacicie dużo więcej za OC! Na co się przygotować?!

PILNE: Kierowcy w przyszłym roku zapłacicie dużo więcej za OC! Na co się przygotować?!

Podaj dalej

Nowy rok to dla kierowców niezbyt dobre informacje. Przede wszystkim wysokie ceny paliw, taryfikator mandatów, który jest bardzo restrykcyjny i dużo droższe składki OC! O ile więcej zapłacimy za polisę? Znamy pierwsze szacunki!

Przez kilka miesięcy kierowcy mieli względny spokój ze składkami OC, ale już wiemy, że od 2023 roku najprawdopodobniej zapłacimy więcej za następną polisę. Tradycyjnie na wysokość składki będzie miała wpływ pojemność silnika, a także liczba punktów karnych na naszym koncie!

Czy właściciele elektryków mogą być spokojni?

Wiele mówi się o tym, że samochód elektryczny, choć jest drogi w zakupie, później „odwdzięcza się” niższymi kosztami eksploatacji. Dodatkowo oferuje on swoim użytkownikom darmowe parkingi, możliwość jazdy pasem dla autobusów, mniej elementów konstrukcyjnych, które trzeba wymieniać. Ale czy zapewnia niższą polisę OC? Według portalu Interia.pl w 2023 roku właściciele elektryków mogą być względnie zadowoleni. Ze wszystkich napędów branych pod uwagę zapłacą oni najmniej. Szacuje się, że będzie to średnio 435 złotych.

Masz hybrydę? Lepiej trzymaj się za kieszeń!

W realiach polskiej motoryzacji optymalnym wyborem, pomiędzy ekologią i właściwościami użytkowymi są auta hybrydowe (bez uwzględnienia gazu LPG w tym przypadku). Niestety według prognoz w 2023 roku kierowcy z tym rodzajem napędu zapłacą za polisę najwięcej ze wszystkich grup. Wstępne wyliczenia wskazują na ceny w rejonie 586 złotych!

mercedes-e300-diesel-hybryda-akumulator

Kierowcy aut spalinowych też dostaną podwyżkę

Niestety podwyżka polisy OC obejmuje także pojazdy napędzane benzyną i olejem napędowym. Eksperci rynku sugerują, że wzrost cen na poziomie 30 procent, to jest absolutne minimum. Uważa się, że do utrzymania rentowności towarzystw ubezpieczeniowych podwyżki powinny oscylować na poziomie 50, a nawet 60 procent!

Dlatego przed wykupieniem polisy ubezpieczeniowej, opłaca się przeznaczyć kilka chwil na znalezienie najlepszej oferty. Różnego rodzaju porównywarki ubezpieczeniowe pomagają dopasować interesujące nas parametry polisy do naszych możliwości. W skrajnych sytuacjach możemy przepłacić nawet o 100%. Dobrze jest o tym pamiętać, jeśli dostaniemy ofertę przedłużenia aktualnej polisy.

źródło: Interia.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News