PILNE: Duże kłopoty Stanów Zjednoczonych! Niebawem trzeba spodziewać się najgorszego?!

PILNE: Duże kłopoty Stanów Zjednoczonych! Niebawem trzeba spodziewać się najgorszego?!

Kłopoty USA - należy spodziewać się najgorszego?

Podaj dalej

Świat pod względem ekonomicznym jest systemem naczyń połączonych, gdzie kłopoty jednego dużego państwa mają wpływ na inne elementy układanki. Stany Zjednoczone już niebawem mogą mieć bardzo poważne kłopoty i coraz większa grupa specjalistów oczekuje najgorszego.

Międzynarodowy kryzys może zostać wywołany przez upadek banku – przykład z 2008 roku lub przez poważne kłopoty finansowe całej gospodarki. Życie na kredyt i zasypywanie problemów stworzonymi przez bank centralny pieniędzmi, jest krótkotrwałym procesem. Z czasem zobowiązania należy spłacić, gdy okazuje się, że takie działania są niemożliwe, mamy poważny problem.

Potęga gospodarcza i militarna

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej dla wielu osób jedno z najważniejszych państw na świecie o statusie mocarstwa. Gospodarka zbudowana między innymi na przemyśle, a także innowacyjnych technologiach przez dekady plasowała się na pozycji światowego lidera. Wystarczy wspomnieć o takich firmach, jak Tesla, koncern GM, czy produkty firmy Apple, aby niemal każdy na świecie spotkał się z tą nazwą. Osobną kwestią jest przemysł zbrojeniowy, który działa na terenie USA na dużą skalę i potrafi być bardzo wpływowy. Szacunkowa przewaga technologiczna na potencjalnym polu bitwy, jest kolejnym argumentem za postrzeganiem Ameryki, jako lidera.

Volkswagen passat ameryka

Duże kłopoty Stanów Zjednoczonych

Z punktu widzenia branży motoryzacyjnej cena baryłki ropy naftowej wyrażona jest w dolarach amerykańskich. To, jak duże są wahania kursu dolara względem złotówki, ma pośredni wpływ na cenę litra oleju napędowego lub benzyny na polskich stacjach paliw. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, gdzie dolar przestaje być światową walutą, a przewidywania byłej prezes FED okażą się prawdą to najprawdopodobniej w okolicy czerwca Stany Zjednoczone, będą musiały ogłosić niewypłacalność.

złoty kurs kursy walut waluta euro dolar funt frank paliwo
fot. pixabay

Kłopoty finansowe tak dużego państwa mogą okazać się dotkliwe dla Amerykanów, a także dla całej gospodarki. Czy to oznacza, że mamy spodziewać się najgorszego – dużego kryzysu finansowego, a nawet międzynarodowego konfliktu? Na tę chwilę w Białym Domu trwają rozmowy, jak odłożyć bankructwo USA w czasie.

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News