PILNE: Czternasta emerytura coraz bliżej! Kto dostanie dodatkowe pieniądze?! Sprawdź!

PILNE: Czternasta emerytura coraz bliżej! Kto dostanie dodatkowe pieniądze?! Sprawdź!

emerytura renta waloryzacja

Podaj dalej

W czasie długiego weekendu przy rodzinnym stole mogą toczyć się rozmowy o czternastej emeryturze. Rząd zapowiedział, że pracę nad jej uchwaleniem trwają i jest ona coraz bliżej. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Wsparcie emerytów jest ważnym punktem polityki obecnego rządu. Jeszcze kilka miesięcy temu trwały dyskusje, czy ta grupa społeczna otrzyma dodatkowe wsparcie w postaci czternastej emerytury. Dzisiaj wiadomo, że takie pieniądze trafią do najstarszych Polaków, jednak otrzyma je tylko określona grupa osób.

Nawet do 1588 złotych na rękę

Jak możemy dowiedzieć się od Rady Ministrów dla emerytów i rencistów przewidziano wsparcie nawet w wysokości 1588,44 złotych na rękę. Taką kwotę otrzymają seniorzy, którzy dostają co miesiąc emeryturę lub rentę na poziomie 2900 złotych brutto. Jeśli ktoś przekracza ten próg ma być zastosowana zasada – złotówka za złotówkę. Czyli odpowiednie pomniejszenie o każdą złotówkę przekroczenia ustalonego progu. Rząd szacuje, że do wypłaty czternastki uprawnionych jest około 8,5 miliona osób. Z tego aż 7 mln seniorów ma otrzymać pełną kwotę wsparcia.

pieniądze dodatek węgiel energia świadectwo paszport energetyczne
Pixabay

Rekordowa waloryzacja!

Do tego wszystkiego ministerstwo zapowiada rekordową waloryzację rent i emerytur. Podwyżka świadczeń ma oscylować w okolicy 15%. Łącznie na ten cel z budżetu państwa ma trafić do Polaków w przybliżeniu 74 mld złotych. Tak duża skala pomocy uzasadniana jest nadzwyczajną sytuacją wywołaną między innymi przez rekordowy poziom inflacji w Polsce.

Czternasta emerytura coraz bliżej!

Pierwsze prace nad formalnym rozpoczęciem procesu uchwalania tego dodatkowego wsparcia finansowego ruszyły już w marcu. Dzisiaj wiemy, że pieniądze do seniorów mają trafić najprawdopodobniej jesienią. Dokładny termin nie jest jeszcze znany, na pewno pula wsparcia dla najbardziej potrzebujących osób starszych, może być elementem zbliżającej się również wielkimi krokami kampanii wyborczej.

rzad pieniadze samochod
fot. gov.pl

źródło: money.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News