PILNE: Czekają nas jedne z najdroższych wakacji od lat?! Wyjazd na urlop to będzie luksus!

PILNE: Czekają nas jedne z najdroższych wakacji od lat?! Wyjazd na urlop to będzie luksus!

ceny paliw stacja

Podaj dalej

Legendarny dodruk pieniądza na całym świecie sprawia, że mamy globalną inflację, którą każde państwo i każdy człowiek odczuwa inaczej. Jednak całkiem pewne wydaje się to, że czekają nas jedne z najdroższych wakacji od wielu, wielu lat!

Rzeczami, które spędzają sen z powiek wielu ludziom, są rosnące ceny. Gazu, prądu, wody, ścieków, węgla, paliwa, żywności. W związku z tym zupełnie naturalne wydaje się to, że ceny za wypoczynek w czasie wakacji również pójdą w górę. To powoduje, że wakacje 2022 mogą być jednymi z najdroższych od dziesięcioleci.

Benzyna po 10 złotych za litr? To praktycznie pewnik!

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w okresie wakacyjnym cena na pylonach reklamowych stacji paliw, może wywoływać szok. Niegdyś pięć, sześć i siedem złotych za litr paliwa wydawało się abstrakcją. Dzisiaj praktycznie większość jest pogodzona z tym, że dziesięć złotych, to jest całkiem realny scenariusz. Rzekomo pomóc we wprowadzeniu tej ceny na polskie stacje benzynowe mają nowe wyświetlacze, które mają cztery wolne miejsca na cyfry.

diesel benzyna ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – shangarey

Przyczyn takiego stanu rzeczy warto poszukać w wielu miejscach. Od rosnących kosztów pracodawcy, przez wysoki kurs dolara względem złotówki, po wyższe koszty produkcji i transportu ropy oraz innych surowców potrzebnych do produkcji oleju napędowego, a także benzyny. Dodajmy do tego wzrosty cen za baryłkę ropy na światowych rynkach, a także niestabilną sytuację na wschodzie Europy.

Bardziej wyjazdy zagraniczne

Szereg opracowań w Internecie pokazuje, że w przeprowadzonych sondach lub ankietach Polacy coraz mocniej skłaniają się do wyjazdów zagranicznych. Jednym z powodów, są wysokie ceny za nocleg w Polsce. W związku z tym, jeśli różnica w całkowitym koszcie wyjazdu jest niewielka, to wybór wydaje się oczywisty. Oficjalnie szacuje się, że około 10% Polaków zrezygnuje z wakacji. Być może realnie będzie to zdecydowanie więcej. Ostatecznie na pewno wyjazd na dłuższy czas będzie luksusem.

Krócej, ale dalej

W związku z tym większość Polaków zdecyduje się na krótsze wakacje za granicą, niż dłuższy pobyt w Polsce. Jest to całkiem rozsądne podejście, ponieważ nawet kilka dni relaksu i oderwania się od rzeczywistości dobrze wpływa na psychikę i poprawia nastrój. Pozostały czas wakacji można wykorzystać na spotkania ze znajomymi i rodziną w najbliższej okolicy. Też może być przyjemnie!

wizzair paliwo do samolotow ceny biletow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News