PILNE: Chcesz zatankować taniej?! W tych godzinach na stacjach paliwo kosztuje mniej!

PILNE: Chcesz zatankować taniej?! W tych godzinach na stacjach paliwo kosztuje mniej!

stacja-benzynowa-paliwo

Podaj dalej

Aktualnie każdy sposób na oszczędzanie jest dobry. Okazuje się, że można zatankować paliwo taniej, jeśli przyjdziemy na stację paliw w określonych godzinach. Takie wnioski funkcjonują w Internecie od wielu lat, a teraz widać największe różnice w cenie!

Tankowanie samochodu do pełna dla wielu osób już wcześniej było sporym wydatkiem. Dzisiaj kwoty na poziomie 300 – 500 złotych nie robią na nikim wielkiego wrażenia i co najgorsze zaczynamy się do nich przyzwyczajać. Jednak mimo gigantycznych podwyżek cen na stacjach, ciągle istnieją sposoby na znalezienie tańszego paliwa.

Region ma duże znaczenie!

Jedną z takich oczywistych rzeczy, którą możemy zrobić w poszukiwaniu tańszego paliwa, jest rozeznanie się, jak kształtują się ceny w regionie. W skrajnych przypadkach różnica na poszczególnych stacjach paliw może sięgać nawet kilkunastu groszy. Jest to całkiem sporo. Oczywiście należy sobie przekalkulować, czy ewentualny dojazd autem w inne miejsce, ciągle pozwala umieścić naszą decyzję w kategorii realnie opłacalnych.

paliwo pieniadze polska
fot. freepik

Dni tygodnia i pora roku

Żadną tajemnicą nie jest też to, że dni tygodnia i pora roku mają również wpływ na ceny paliw. Z reguły w letnich miesiącach mamy droższe paliwo, niż w pozostałej części roku. Dodatkowo na pylonie reklamowym możemy zobaczyć kilka oczek więcej, gdy zbliża się weekend. Szczególnie w okolicy długiego weekendu cena lubi podskoczyć. Aktualnie największymi zmiennymi, które mają wpływ na cenę paliwa, jest koszt baryłki ropy na światowych rynkach oraz relacja polskiej złotówki do dolara. Jeśli złoty zaczyna się umacniać, paliwo w teorii powinno być nieco tańsze.

Chcesz zatankować taniej? Wybierz się w tych godzinach!

Jak podaje portal Trans.info niemieckie ADAC opublikowało swoje spostrzeżenia, z których wynika jednoznacznie, że na terenie Niemiec wpływ na cenę za litr oleju napędowego i benzyny ma również godzina tankowania na stacji! Okazuje się, że kwota wyświetlana na pylonie reklamowym, może się różnić w zależności od godziny tankowania.

stacja paliwa tankowanie
fot. freepik.pl

Różnica pomiędzy porannymi, a wieczornymi cenami oleju napędowego, może sięgać w okolicy 16 eurocentów. W przypadku benzyny wahania oscylują na poziomie 10 eurocentów. Jak informuje ADAC, najtaniej można zatankować wieczorem od godziny 18:00 do 22:00. Sytuacja cenowa jest również stabilna przez noc, aby nadranem rozpocząć wzrosty. Warto mieć te wskazówki na uwadze przy podróżowaniu przez Niemcy.

Źródło: trans.info.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News