PILNE: Blisko 50% samochodów ma z tym problem! Sprawdź to, zanim dostaniesz mandat!

PILNE: Blisko 50% samochodów ma z tym problem! Sprawdź to, zanim dostaniesz mandat!

PILNE: Blisko 50% samochodów ma z tym problem! Sprawdź to, zanim dostaniesz mandat!

Podaj dalej

Dni za oknem są coraz krótsze, dlatego trzeba przygotować się do nowej pory roku – jesieni. Niestety większość kierowców działa na ostatnią chwilę narażając się na mandat. Jeśli podejdziemy do tego z głową, można uniknąć przynajmniej kilku problemów.

Szybko zapadający zmrok w połowie września dla wielu osób jest zaskoczeniem. Przecież nie tak dawno temu o godzinie 20:00 było widno! Ten komentarz, który przewija się w wielu humorystycznych publikacjach, pokazuje ludzką naturę. Lubimy wiele rzeczy odkładać na później, chociaż wiemy, że one i tak nastąpią!

Przymrozki, mgły i ciemne poranki

Dla wielu kierowców lada chwila to będzie codzienność. Niestety astronomiczne lato odchodzi w zapomnienie, dlatego trzeba być gotowym do jesieni. Poza piękną paletą barw na drzewach i ciepłymi dniami, które z pewnością jeszcze się trafią, warto pamiętać o przymrozkach, mgle i mroku o poranku, a także późniejszym popołudniem. W tych warunkach sprawne oświetlenie to nasz obowiązek i troska o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi!

mgła kierowca predkosc

Nawet 50% ma z tym problem!

Polskie ulice są prawdziwą mieszanką samochodów z niemal całego świata w różnym wieku. Obok siebie potrafi jechać najnowsze Audi A6 i kilkunastoletnie Renault Clio. Kontrasty są również widoczne po zmroku, gdy po jezdni musimy poruszać się przy użyciu świateł z reflektorów. Niestety one mogą mieć spory kłopot z prawidłowym oświetlaniem drogi, a także bardzo często wiązka światła emitowana przez reflektor potrafi oślepić kierowców jadących z naprzeciwka!

Wizyta u diagnosty jest mile widziana!

Dlatego przed początkiem sezonu jesiennego warto wypracować u siebie taki nawyk i przeznaczyć kilka chwil na wizytę na Stacji Kontroli Pojazdów. Tam diagnosta przy pomocy specjalistycznego sprzętu oceni jakość ustawienia naszych reflektorów. W ten sposób mamy szanse na wymianę przepalonych żarówek i okazję do zadbania o widoczność przed sobą, ponieważ będzie ona coraz mocniej potrzebna! Koszt takiej wizyty jest relatywnie niewielki w porównaniu do mandatów za brak sprawnych świateł i punktów karnych przez dwa lata na koncie.

badanie przegląd techniczny diagnosta
Foto credit : www.autofit-bauer.de

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News