PILNE: Bank zwróci pieniądze?! Niesamowita okazja dla osób, które chciały mieć Malucha lub Fiata 125p!

PILNE: Bank zwróci pieniądze?! Niesamowita okazja dla osób, które chciały mieć Malucha lub Fiata 125p!

ubezpieczenie oc obowiązkowe nowe rower rowerzysta rowerzyści pieszy piesi

Podaj dalej

Czasy minionego ustroju w Polsce były pełne paradoksów i wydarzeń, które na stałe trafiły do kanonu polskich komedii. Choć dla wielu osób była to rzeczywistość po 40 latach, można oczekiwać drobnej sprawiedliwości. Jeśli wpłacaliśmy pieniądze na zakup popularnego Malucha lub Fiata 125p, teraz jest szansa na ich odzyskanie.

Współcześnie możemy być niezadowoleni z tego, że pieniądze zainwestowane w samochód, oznaczają długi czas oczekiwania na fabrycznie nowe auto. Jeszcze nie tak dawno temu mogliśmy otrzymać pojazd z inną konfiguracją wyposażenia w porównaniu do zamówionej ze względu na niedobory części. Takie okoliczności zakupu swoich wymarzonych czterech kółek, są znane ludziom, którzy byli dorośli w czasach PRL-u.

Samochód dobrem luksusowym i trudno dostępnym

Nieco ironicznie historia ponownie się rymuje, ponieważ samochody wróciły do rangi dobra luksusowego i trudno dostępnego. W związku z obniżeniem się zdolności kredytowej Polaków szanse na zakup fabrycznie nowego auta ma coraz mniej osób. Również pojazdy z drugiej ręki podrożały, przez ograniczoną podaż.

Podobnie było w Polsce w epoce PRL-u, gdzie kupić samochód mogły jedynie w pewien sposób wybrane osoby. Część osób zdecydowała się wpłacać pieniądze, aby w przyszłości móc odebrać Fiata 125p lub Fiata 126p. Niestety z różnych powodów transakcja nigdy nie doszła do skutku. Czy zainwestowane w ten sposób pieniądze są stracone?

Zwrot przedpłaty jest możliwy!

Jak podaje portal Business Insider Polska osoby, które przed laty dokonały wpłaty, mogą ubiegać się o zwrot pewnej sumy pieniędzy:

  • dla Fiata 126p jest to 17 tys. 517 złotych
  • dla FSO 1500 24 tys. 823 złotych

Czy każdy może otrzymać rekompensatę. Jak mówi Iwona Prószyńska, rzeczniczka Ministerstwa Finansów – kluczowym warunkiem, żeby tę rekompensatę otrzymać, jest otwarty rachunek przedpłaty. Co ciekawe można odzyskać wniesiony wkład wraz z należnymi odsetkami, pod warunkiem, że wcześniejsze wpłaty były wpłacane regularnie. Wystarczy zgłosić się do placówki PKO Banku Polskiego wraz z dowodem osobistym i ważną książeczką przedpłaty.

źródło: Business Insider Polska

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News